V novém roce bude ulice Příbrami brázdit Taxík Maxík

26. prosinec 2022  Redakce   Regiony  317 zobrazení  306 slov

Taxík Maxík je služba, která je díky výši uvedenému projektu provozována v několika českých městech a v lednu bude zavedena také v Příbrami. Uvedl to web města Příbrami.

Ilustrační snímek z Příbrami. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Příbrami. Foto MEDIASHOW

„Městu se podařilo získat dotační prostředky na pořízení vozu, kterým bude provozována služba Taxík Maxík. Jde o službu, která je určena seniorům nad 65 let a držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, případně doprovázející osobě. Tento vůz jsme předali do užívání Charitě Příbram, která bude službu pro občany města na základě dohodnutých pravidel provozovat. Cena jízdného je 70 Kč do vzdálenosti 10 km a následně 10 Kč za km a osobu. Zmíněná doprovázející osoba platí 35 Kč za jízdu,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Reklama

Taxík Maxík bude uvedené skupině osob sloužit především při cestách k lékaři, do zdravotnických zařízení, při potřebě zařízení si osobních potřeb a třeba i za volnočasovými aktivitami.

Prozatím bude dle dohody s Charitou taxi k dispozici ve všední dny v čase od 7.30 do 14.30 hodin. Provoz samotný samozřejmě ukáže, zda je toto vyhovující, nebo bude třeba provést určité změny. Objednávat se klienti budou moci na telefonním čísle 605 170 120, které je uvedeno přímo na automobilu, a to minimálně 24 hodin předem.

„S ohledem na předpokládaný zájem a zkušenosti z ostatních měst, kde je tato služba provozována, bych ale doporučoval službu objednat s větším předstihem. Taxík Maxík začne po městě jezdit v lednu, o přesném datu budeme společně s Charitou Příbram informovat,“ doplnil informace starosta Konvalinka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x