V novém srdci Pardubické nemocnice zbývá už jen poslední patro

13. srpen 2022  Redakce   Regiony  765 zobrazení  339 slov

Kontrolního dne na stavbě Centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici se zúčastnil i náměstek hejtmana Roman Línek, zodpovědný v radě Pardubického kraje za investice. 

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Hrubá stavba se blíží do finále, poslední patro bude postavené asi v polovině září a stavbaři chtějí do příchodu zimy objekt co nejvíc uzavřít, aby se přes zimu dalo pracovat uvnitř.

Reklama

Největší investice Pardubického kraje v jeho historii bude stát včetně DPH 1,65 miliardy korun, z toho by půl miliardy měla pokrýt právě evropská dotace. K tomu je ale nutné přičíst i vybavení budovy.

„Nyní je prostavěno přibližně 325 milionů korun včetně DPH, ale ty nejdražší práce a materiály teprve přijdou. Bude to například specifické opláštění budovy z nosných hliníkových lamel, do kterých se vsazuje izolace a izolační dvojsklo či hliníkový plech. Lamely už stavbaři začínají na budovu montovat,“ sdělil Línek.

Budova má nyní šest pater a v pravé části jsou už k vidění sloupy závěrečného, sedmého patra, kde bude umístěno oddělení ARO. Nad ním už bude jen střecha s heliportem.

„Zatím to vypadá, že je uvnitř bloku venkovní atrium připravené na bazén s vodotryskem, ale jsou to jen základy pro další technologie. Vše bude zastřešené a uprostřed atria budou jezdící schody,“ popsal současný pohled na stavbu Línek.

Na stavbě pracuje denně kolem 70 dělníků, nárazově i více. V horních patrech montují monolitickou konstrukci a provádějí bednění a betonáž. V nižších patrech už provádějí vnitřní omítky, ve třetím patře vyzdívají příčky a postupně se přesouvají i do čtvrtého patra. Další montují technologické rozvody, fasádní lešení a hliníkovou fasádu. K tomu patří i hydroizolace, uzemnění a další práce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x