V Pardubicích proběhne zevrubná prohlídka

23. červenec 2022  Redakce   Regiony  557 zobrazení  412 slov

Celkem pět mostů a lávek v Pardubicích čeká detailní prohlídka. Kontrolu konstrukcí provede společnost Sammis, kterou na svém jednání schválili radní města a která podobné práce provádí také pro Správu železnic či Ředitelství silnic a dálnic.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

Náklady spojené s revizí pěti konstrukcí přitom vyjdou na zhruba 185 tisíc včetně DPH, uzavírky s tím spojené město neplánuje.

Reklama

„Převážně se jedná o lávky, které jsou souběžné s komunikacemi I. a II. třídy, jako je například lávka u Parama, která je oproti mostu ve vlastnictví města. Prohlídky budou opravdu velmi detailní a podrobné, s využitím hydraulické plošiny. Na základě výsledků jednotlivých kontrol pak budeme moci určit, jaké opravy bude nutné provést a stanovit další případná kritéria pro užívání těchto lávek a mostů,“ popisuje plánované práce náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy Petr Kvaš.

Firma Sammis, která zvítězila ve výběrovém řízení, bude mít v následujících měsících za úkol provést revizi lávek pro chodce a cyklisty na mostě u Parama a v Černé za Bory u přejezdu z obce přes železniční trať, prohlídka čeká také most v ulici Kunětická směrem ke zdymadlu či lávku pro cyklisty vedoucí pod nadjezdem Kyjevská u nemocnice.

Na seznamu také nechybí most vedoucí ze Svítkova do Rosic, který vede přes Labe a řízen je semafory. Město spravuje prostřednictvím odboru dopravy celkem 96 mostních objektů, včetně mostu kpt. Bartoše, jehož technický stav se v současné době zhoršil.

Původní mostovka je z roku 1882, za tu dobu most prošel řadou oprav, některé zásahy mu však spíše uškodily.

„Mostovku tvoří klasická příhradová konstrukce, která byla v průběhu let zatížena vysokou vrstvou betonu, což mostu rozhodně neprospělo. Konstrukce je v současné době nejvíce zatěžována vozidly, které dosahují hmotnosti až 30 tun, na což most skutečně není připraven. Při mostní prohlídce zde byl zjištěn pátý stupeň ze sedmi, což svědčí o tom, že most není v úplně dobré kondici a je potřeba mu pomoci,“ dodává náměstek Kvaš s tím, že částečné opravy chce město zahájit co nejdříve, ještě před výsledkem těchto zkoušek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x