V Plzeňském kraji se očkuje pět dní v týdnu i o víkendu

29. říjen 2021  Redakce   Regiony  1988 zobrazení  408 slov

Očkovací místa v Plzeňském kraji nabízejí od pondělí 1. listopadu 2021 obyvatelům kraje možnost očkování po všechny dny v týdnu. Některá umožnují očkování i v odpoledních hodinách nebo v sobotu a neděli.

Ilustrační snímek - z očkování v Plzni. Foto Magistrát města PlzněIlustrační snímek - z očkování v Plzni. Foto Magistrát města Plzně

„Chceme, aby měli občané možnost absolvovat očkování bez problémů a v časech i po pracovní době. Zájem na vyšší proočkovanosti, která zvyšuje ochranu před šířením koronaviru, je zájmem společným,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Reklama

Od 1. 11. 2021 budou všechna očkovací centra otevřena po všechny pracovní dny (od pondělí do pátku) a některá budou zajišťovat očkování také odpoledne do 18:00 hodin. Pro očkování bez registrace mají očkovací centra vyčleněn pátek od 08:00 do 12:00.Očkuje se všemi vakcínami.

Vakcínu Pfizer mohou podávat všechna očkovací místa v kraji, vakcínu Moderna pak ve Stodské nemocnici, Domažlické nemocnici a na EUC klinice v Plzni; jednorázová vakcína Janssen je k dispozici na EUC klinice v Plzni, ve Stodské nemocnici, Domažlické nemocnici, Klatovské nemocnici, Nemocnici Sušice, NNP sv. Anna Planá a v Privamedu. 

Všemi schválenými vakcínami mají prioritně obyvatele kraje očkovat praktičtí lékaři a dětští praktici. Bez závislosti na Plzeňském kraji si mohou objednat vakcíny a svým klientům, kteří mají o očkování zájem, je aplikovat. Do jejich ordinací je zajištěna distribuce všech v České republice dostupných vakcín. Balení očkovací látky je uzpůsobeno možnostem spotřeby praktických lékařů, stejně jako podmínky jejich skladování.

„Potvrzuje se, že správnou cestou, jak zůstat zdravý, anebo mít jen lehký průběh nemoci, a nebýt tak ohrožen na životě, je být naočkovaný. To je i podmínka pro konec celé řady omezujících opatření, které určitě netěší už nikoho. Je to osobní rozhodnutí každého z nás, které ale přímo ovlivňuje i životy všech ostatních,“ zopakovala Ilona Mauritzová.

Aktuální seznam očkovacích míst je zveřejněn v sekci očkování pod odkazem: Plzeňský kraj (plzensky-kraj.cz). Pokud chtějí mít zájemci jistotu času a místa pro získání vakcíny, mohou se i nadále registrovat na https://registrace.mzcr.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.03 hvězdiček / Hodnoceno: 37x