V Rychnově nad Kněžnou se chystá modernizace

8. prosinec 2022  Redakce   Regiony  389 zobrazení  198 slov

Královéhradecký kraj úspěšně dokončil výběrové řízení na stavební část dostavby a modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Ilustrační snímek z Rychnova nad Kněžnou. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Rychnova nad Kněžnou. Foto MEDIASHOW

Veřejnou zakázku získalo sdružení společností Geosan Group a Strabag, které stavbu provede za 756 milionů korun bez DPH. Stavební práce by měly začít na jaře roku 2023. Na projekt kraj požádal o státní dotaci ve výši 300 milionů korun.

Reklama

„Modernizace a dostavba rychnovské nemocnice je jednou z nejdůležitějších investicí v rámci rozvoje průmyslové zóny na Rychnovsku. Její hodnota přesahuje 800 milionů korun a přinese centralizaci a zefektivnění lékařské péče, která bude na úrovni 21. století,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Za stavební práce kraj zaplatí 756 milionů korun, další finance budou nutné na zajištění stavby, a také na vybavení a na zdravotnickou technologii. Dotaci ve výši 300 milionů korun kraji pošle Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Rozloží ji do dvou let, přičemž kraj obdrží 200 milionů korun v roce 2023 a v roce 2024 zbylých 100 milionů korun.

Finanční pomoc stát kraji poskytne na realizaci stavebních prací. Ty spočívají ve vybudování nového pavilonu urgentního příjmu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x