V Táboře zprovoznili novou komunikaci o dva měsíce dříve

3. říjen 2022  Redakce   Regiony  1186 zobrazení  222 slov

O dva měsíce dříve, než bylo původně v plánu, se podařilo zprovoznit pro řidiče napojení průmyslové zóny Tábor východ s Vožickou ulicí. Ti tak tuto komunikaci ve druhém největším jihočeském městě mohli začít využívat již od konce září. Uvedl to web Jihočeského kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Tábora. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Tábora. Foto MEDIASHOW

„Stavba byla zahájena v srpnu 2019 a dokončena měla být letos 30. listopadu. Mě velice těší, že se nám podařilo termín urychlit a jihočeští řidiči ji tak mohou využívat už teď. Ostatně, urychlit termíny prací, pokud to lze, se snažíme ve prospěch řidičů u všech krajem zadávaných dopravních staveb,“ zdůraznil Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Reklama

Investice do propojky o délce 1,4 kilometru si vyžádala 137,5 milionu korun.

„Z toho 120,5 milionu hradil kraj a necelých 17 milionů Tábor. Zhotovitelem stavby byla firma EUROVIA CS,“ dodal hejtman.

V Táboře tak během tří let vznikla nová komunikace mezi ulicemi Chýnovská a Vožická.

„Začíná v prostoru křižovatky u stanice táborské záchranné služby v Měšicích. Právě na této křižovatce došlo také k několika úpravám. Dále pokračuje stoupáním mezi stávajícími výrobními areály a zástavbou rodinných domů při ulici Na Vojtěchu až k připojení na Vožickou ulici,“ popsal náměstek hejtmana pro investice Tomáš Hajdušek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.12 hvězdiček / Hodnoceno: 16x