V Železné Rudě si připomněli jubileum nádraží Alžbětín

3. červen 2021  Redakce   Regiony  897 zobrazení  231 slov

Na den přesně po třiceti letech si připomněli zástupci Plzeňského kraje a Bavorska znovuzprovoznění hraničního vlakového nádraží Železná Ruda – Alžbětín.

Železná Ruda-Alžbětín. Foto Plzeňský krajŽelezná Ruda-Alžbětín. Foto Plzeňský kraj

Společné hraniční železniční česko-bavorské nádraží Železná Ruda – Eisenstein bylo postaveno v letech 1876 až 1877. 3. září 1953 byl zrušen železniční přechod Železná Ruda - Alžbětín, budovu i kolejiště rozdělil plot z ostnatého drátu a nádraží bylo téměř 40 let opuštěné.

Reklama

Začátkem 90. let 20. století bylo nádraží opraveno Českými drahami a poté, 2. června roku 1991 byla po dlouhých letech znovu zprovozněna československá polovina stanice.

Vzpomínková akce se vzhledem k současné pandemické situaci konala v komorním prostředí ve venkovních prostorách před hlavní budovou nádraží.

„Spolupráce mezi Bavorskem a Plzeňským krajem je dlouhodobě na velmi dobré úrovni a jsem přesvědčena, že se bude dále prohlubovat a zvláště v oblasti cestovního ruchu si máme vzájemně co nabídnout. Naše spolupráce je naprosto přirozená a logická, protože jsme nebližší sousedé,“ uvedla Marcela Krejsová, radní Plzeňského kraje pro oblast cestovního ruchu, partnerských regionů, vnějších vztahů a podpory podnikání.

Vzpomínkové setkání pokračovalo volnou diskuzí u kulatého stolu, kde se mimo jiné hovořilo o přeshraničních projektech a budoucí spolupráci.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x