Vánoční program v Přerově se ruší, trhy zůstávají

22. listopad 2021  Redakce   Regiony  316 zobrazení  511 slov

V Přerově se nebudou konat vánoční oslavy. O zrušení rozhodla pracovní skupina krizového štábu města Přerova. Trhy na náměstí se uskuteční, pokud nedojde k dalšímu zpřísnění vládních opatření. Uvedl to v tiskové zprávě web města.

Ilustrační snímek. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek. Foto MEDIASHOW

„Bude lepší, když dáme včas vědět všem, že letos na náměstí program nebude – jakkoliv je nám to líto, protože vše už bylo připraveno a nasmlouváno. Navíc epidemická situace není příznivá, čísla nakažených se zvyšují,“ řekl primátor Petr Měřínský.

Reklama

V pondělí 22. listopadu 2021 po poledni proto padlo i rozhodnutí, že se vedle patnáctimetrové vánoční jedle - která byla v sobotu přivezena z Partutovic - nebude stavět pódium.

„Strom se za účasti veřejnosti měl rozsvěcet na první adventní neděli, ale tento plán padl. Uděláme to stejně jako vloni – v neděli ráno už bude strom svítit, nazdobeno bude i náměstí. A kdo chce přijít na punč nebo bramborák, tak může. Máme tu čtrnáct stánků a ty budou otevřeny,“ doplnil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Na náměstí bude od čtvrtku 25. listopadu 2021 instalována rovněž kasička, do níž mohou návštěvníci trhů přispět mobilnímu hospici Strom života, jehož pracovníci se starají o umírající.

„Výtěžek ze sbírky má přispět na nákup dýchacích přístrojů, jde o takzvané kyslíkové koncentrátory. Ty jsou pro naše klienty důležité, zvláště v dnešní době covidu,“ podotkl Stanislav Tvrdoň ze Stromu života.

Město se rovněž přihlásilo k benefiční akci Ryba po Bečvu, takže k prodeji budou za 99 korun skleněné vánoční ozdoby v podobě ryb - a výtěžek z jejich prodeje poputuje rybářům na zarybnění Bečvy, kterou vloni postihla ekologická katastrofa.

„Počítáme s tím, že ozdoby si mohou zájemci koupit v neděli 28. listopadu od 15 do 19 hodin v Městském informačním centru, které se nachází na Masarykově náměstí – a pak vždy v čase provozní doby,“ upřesnila vedoucí Kanceláře primátora Daniela Novotná.

Zatím ještě není zcela jasné, zda bude moci být historický jarmark, který se má konat 12. prosince na Horním náměstí. V sázce jsou ještě i další doprovodné akce po méně návštěvníků – třeba vánoční salon v Městském domě, plánovaný na 13. až 16. prosince. O tom, zda se uskuteční nebo budou zrušeny, se zájemci dozví vždy na webových stránkách města.

SOUVISEJÍCÍ:

Pandemie ruší program a mění podobu Vánočních trhů v Olomouci


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x