Ve Varnsdorfu začala kompletní oprava silnice za dvacet milionů

19. září 2022  Redakce   Regiony  1398 zobrazení  447 slov

Varnsdorf na Děčínsku zažije jednu z největších oprav komunikací za poslední roky. Kompletní rekonstrukcí projde část krajské komunikace vedoucí ulicemi Žitavská, Mladoboleslavská a Plzeňská. Uvedl to web města Varnsdorfu v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Varnsdorfu. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Varnsdorfu. Foto MEDIASHOW

Z jara letošního roku byla radnice informována Správou a údržbou komunikací Ústeckého kraje (SÚS) o plánované rekonstrukci části komunikace č. 2/264 v délce více jak tři kilometry, jež vede ulicemi Žitavská, Mladoboleslavská a Plzeňská.

Reklama

Kompletní rekonstrukce vozovky měla zahrnovat odfrézování povrchu a položení nového asfaltu v úseku od hraničního přechodu Großschönau až po křižovatku ulic Plzeňská x Československých letců. SÚS zároveň požádala město o součinnost.

„Jako vlastníci přilehlých komunikací, chodníků a pozemků jsme přehodnotili letošní plán oprav chodníků a veřejného osvětlení ve městě. Investice za více jak 7 milionů korun z městského rozpočtu jsme tak směřovali k této akci. Většinou se jednalo o úpravu a vyrovnání obrubníků, v některých částech spojených s rekonstrukcí veřejného osvětlení a pokládkou nových povrchů chodníků," uvádí místostarosta města Jiří Sucharda.

"Nové zámkové dlažby se tak dočkal chodník v ulici Mladoboleslavská a většina chodníků v Žitavské ulici. S tím souvisí i více než 3 roky plánovaná kompletní rekonstrukce chodníku v Plzeňské ulici od bývalé slévárny ke křižovatce s ulicí Vrchlického, kde bude zakončen novou úpravou křižovatky se zálivy pro autobus a přechodem pro chodce,“ vysvětluje Jiří Sucharda.

Nepříjemné překvapení přišlo koncem července, když se vedení radnice dozvědělo, že plánovaná akce SÚS za více než 20 milionů korun byla ze seznamu investic vyškrtnuta.

„Jako město samozřejmě plně respektujeme, že správce a vlastník komunikace má plné právo k podobným úpravám, v tomto případě jsme to však považovali vzhledem k naší sdružené investici za krajně nešťastné řešení. Složitě bychom občanům vysvětlovali, proč u nich plánované opravy neproběhly, a naopak proběhly v místech, kde na ně není žádná návaznost,“ upřesnil Sucharda.

Správa a údržba komunikací Ústeckého kraje záměr přehodnotila a plánovanou rekonstrukci nakonec potvrdila. Od 19. září proběhne frézování vozovky v délce tří kilometrů. Poté proběhne pokládka asfaltového povrchu. Hotovo by mělo být do 15. listopadu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 21x