Ve Vlašimi řeší dopravní obslužnost i školství

14. září 2022  Redakce   Regiony  514 zobrazení  251 slov

Tradiční výjezdy radních a hejtmanky do středočeských obcí s rozšířenou působností pokračují i v září. V polovině měsíce byla na seznamu Vlašim na Benešovsku. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Vlašimi, část náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Vlašimi, část náměstí. Foto MEDIASHOW

Ve Vlašimi se řešily především dopravní obslužnost města a okolí, ale také školství.

Reklama

V úvodu programu proběhla návštěva zdejšího gymnázia a diskuse s jeho vedením. Sedmdesátiletou historií se řadí k nejvýznamnějším školským zařízením nejen města, ale také Podblanicka a celého benešovského okresu. Oblast školství radní neopustili na dlouho.

Odpoledne totiž navštívili Střední průmyslovou školou, vzniklou v roce 2004 sloučením Střední průmyslové školy (založena 1891) a Středního odborného učiliště strojírenského.

Když se ale řekne Vlašim, každý, kdo používá nějakou střelnou zbraň si jistě vzpomene na společnost Sellier & Bellot. Vyrábí totiž malorážkové střelivo a ve svém odvětví patří mezi nejstarší a největší světové výrobce.

Turné po Vlašim pokračovalo návštěvou firmy Velteko, výrobce vertikálních balicích strojů. Tyto stroje balí všemožné produkty, formují sáčky a zároveň je sváří. Firma umí zpracovávat také plně recyklovatelné folie (vč. papírových), ale i kompostovatelné atd.

Pozdní odpoledne patřilo diskusi s občany a prezentaci. Ve Vlašimi se řešily především dopravní obslužnost města a okolí, ale také školství.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x