Ve Zlíně chystají družstevní bydlení

24. květen 2021  Redakce   Regiony  1228 zobrazení  359 slov

Projekt Družstevní bydlení Zlín míří k realizaci. Zastupitelé města schválili na svém květnovém zasedání další postup prací směřujících k založení Bytového družstva Slanice.

VizualizaceVizualizace

„V této chvíli chceme zmapovat zájemce o družstevní bydlení v bytovém domě na Slanici. Obyvatelé Zlína mohou již v nejbližší dnech sdělit svůj zájem o členství v družstvu prostřednictvím formuláře na nově zřízeném webu www.druzstevnibydleni.zlin.eu.," sdělila náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Reklama

"Na základě poptávky občanů, budou ještě kritéria zájemců přesně stanovena,“ podotkla Francová.

A  doplnila: „Pokud občané o tento pořízení bytu projeví zájem, v dalších krocích dojde v měsíci září k samotnému právnímu aktu založení Bytového družstva Slanice a ke konci roku pak k výběru zhotovitele stavby. Zahájení stavby je naplánováno na duben roku 2022.“

Město Zlín, jako garant celého projektu družstevního bydlení, chce prostřednictvím vlastního bytového družstva poskytnout lidem výhodné bydlení. Oproti jiným družstvům či jiným formám bydlení jsme přesvědčení, že bude dostupnější především díky nižší ceně bytu.

Zkušenosti z realizace pilotního projektu Bytové družstvo Slanice s 31 byty chce město využít k ověření reálnosti družstevní bytové výstavby ve Zlíně.

„Město aktuálně připravuje území vhodné pro hromadnou bytovou výstavbu. Pilotním projektem Bytového družstva Slanice vyzkoušíme, jestli je tento způsob výstavby pro obyvatele Zlína zajímavý," uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

"Pokud se forma družstevní výstavby osvědčí, plánujeme v tomto režimu postavit i další domy. Určitě se ale nevzdáváme možnosti nájemního bydlení, tedy bytů ve vlastnictví města, o které je zájem a jsou určeny pro různé cílové skupiny,“ dodal  Korec.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x