Ve Zlíně nastala změna v parkování pro autobusovou dopravu

6. srpen 2022  Redakce   Regiony  1952 zobrazení  244 slov

Z důvodu výměny buňky pro obsluhu parkoviště za závorový systém na parkovišti Březnická ve Zlíně, došlo k úpravě vjezdu na toto parkoviště, čímž sem bude znemožněn vjezd nákladní a autobusové dopravě.

Foto Magistrát města ZlínaFoto Magistrát města Zlína

Z tohoto důvodu Odbor dopravy Magistrátu města Zlína vytipoval několik míst, kam by se stanoviště těchto autobusů a tedy bezproblémové nastupování a vystupování mohlo přesunout.

Reklama

Nakonec jako nejvhodnější vyšlo pouze jedno, které bylo ve spolupráci s Dopravním podnikem Zlín-Otrokovice, s. r. o., v minulých dnech realizováno. Jedná se o nevyužitý prostor na točně MHD pod sportovní halou, přímo nad parkovištěm Březnická.

Asfaltová plocha mezi dvěma zelenými ostrůvky byla vybrána jako nejvhodnější i z důvodu možnosti bezplatného stání a blízkosti původního stanoviště zájezdových autobusů, takže si lidé nemusí složitě dohledávat, kam se stanoviště přesunulo.

Parkovací stání je zde vodorovným dopravním značením vyhrazeno pro 3 autobusy a omezeno na nástup a výstup cestujících, max. však na 2 hod na parkovací kotouč. A samozřejmě je k dispozici nejen zájezdovým, ale v případě potřeby i jakýmkoliv jiným autobusům.

Magistrát města Zlína apeluje na provozovatele a řidiče autobusů, aby zde dodržovali stanovený počet vyhrazených parkovacích míst, tedy pro 3 autobusy, a stanovenou max. dobu stání, tedy 2 hod.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.47 hvězdiček / Hodnoceno: 38x