Ve Zlíně poskytnou seniorům respirátory

27. únor 2021  Redakce   Regiony  743 zobrazení  214 slov

Zlín reaguje na dané nařízení v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemie a začíná zdarma distribuovat respirátory seniorům ve věku 70 a více let.

Respiratory. Foto Magistrát města ZlínaRespiratory. Foto Magistrát města Zlína

„Na začátku týdne jsme oslovili zlínského výrobce respirátorů, společnost SPUR, s žádostí o informaci, v jakém termínu a za jakých podmínek by nám mohli dodat 67 500 ks respirátorů,“ uvádí  primátor Jiří Korec v tiskové zprávě.

Reklama

 

Po obdržení první várky respirátorů je zaměstnanci magistrátu začali okamžitě balit do sáčků po pěti kusech. Začali je rozvážet do Domů s byty zvláštního určení a 9 poskytovatelům pobytových služeb. Následně se pak budou respirátory distribuovat prostřednictvím České pošty do schránek všem zlínským seniorům ve věku nad 70 let.

 

Generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák k aktuální situaci uvádí: „Ačkoliv jsou naše výrobní kapacity nyní maximálně vytíženy, podařilo se nám najít cestu, jak pomoci městu Zlín a poskytnout nano respirátory seniorům, kteří zde žijí a potřebují nejvyšší možnou ochranu před šířením koronaviru.“


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x