Veřejnost může podpořit Památník T. Bati

17. únor 2021  Redakce   Regiony  722 zobrazení  697 slov

Projekt obnovy Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, jehož autorem je architekt Petr Všetečka (TRANSAT architekti), je zařazen mezi nejkrásnějšími proměnami Česka za rok 2020/2021.

Foto Magistrát města ZlínaFoto Magistrát města Zlína

 

Reklama
V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – Příběhy domova probíhá celorepubliková soutěž o tu „nej“ proměnu a zapojit se může i široká veřejnost.
Hlasování probíhá na webu www.cestamipromen.cz/hlasovani. „K hlasování není potřeba se registrovat, ani nic složitě vyplňovat. Stačí jen na uvedeném webu zvolit u předposledního řádku dole pro „Zlínský kraj“ číslo 115 a dát „Hlasovat“. Hlasovat lze z mobilu, notebooku, PC, apod. opakovaně za cca 14 dní od posledního hlasování,“ doplnila Zuzana Bílá. Hlasování končí 30. 4. 2021.
Do letošního 12. ročníku klání o nejkrásnější oživené památky s historií je celkem přihlášeno 118 proměn. V internetovém hlasování hodnotí nejen veřejnost, ale i odborná porota architektů pod vedením architekta Josefa Pleskota.
Slavnostní vyhlášení a ocenění nejpovedenějších proměn proběhne 19. 6. 2021 na staroslavném Vyšehradě (s ohledem na aktuální vládní nařízení) za účasti hejtmanů, náměstků, radních jednotlivých krajů a dalších význačných osobností.
„Památník Tomáše Bati je drahokamem nad Zlínem. Myslím si, že prošel tou nejkrásnější proměnou a vrátil se ke svému původnímu významu a podstatě,“  sdělil náměstek Miroslav Adámek.
Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v místa důstojná a užitečná. Až do 30. 5. 2021 putují všechny kolekce výstavních panelů jednotlivých projektů napříč ČR a Slovenskem. Výstavu pořádá spolek Cestami proměn, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery jsou kraje České republiky a na projektu spolupracuje řada dalších organizací a institucí.

 

V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – Příběhy domova probíhá celorepubliková soutěž o tu „nej“ proměnu a zapojit se může i široká veřejnost. Hlasování probíhá na webu www.cestamipromen.cz/hlasovani.

„K hlasování není potřeba se registrovat, ani nic složitě vyplňovat. Stačí jen na uvedeném webu zvolit u předposledního řádku dole pro „Zlínský kraj“ číslo 115 a dát „Hlasovat“. Hlasovat lze z mobilu, notebooku, PC, apod. opakovaně za cca 14 dní od posledního hlasování,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Hlasování končí 30. 4. 2021. Do letošního 12. ročníku klání o nejkrásnější oživené památky s historií je celkem přihlášeno 118 proměn. V internetovém hlasování hodnotí nejen veřejnost, ale i odborná porota architektů pod vedením architekta Josefa Pleskota.

Slavnostní vyhlášení a ocenění nejpovedenějších proměn proběhne 19. 6. 2021 na staroslavném Vyšehradě (s ohledem na aktuální vládní nařízení).

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v místa důstojná a užitečná. Až do 30. 5. 2021 putují všechny kolekce výstavních panelů jednotlivých projektů napříč ČR a Slovenskem.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x