Výstava Má vlast cestami proměn doputovala do Olomouce

27. únor 2021  Redakce   Regiony  768 zobrazení  640 slov

Od poloviny února je před Krajským úřadem Olomouckého kraje k vidění výstava Má vlast cestami proměn 2020/2021.

Výstava v Olomouci. Foto Krajský úřadVýstava v Olomouci. Foto Krajský úřad

 

Reklama
Projekt, který probíhá už dvanáctým rokem, představuje prostřednictvím fotografií původní a současný stav areálů či objektů, které prošly obnovou.
Na osmi panelech je vystaveno patnáct proměn z Olomouckého a sedm z Moravskoslezského kraje. Jedná se o dílčí kolekci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, kterou každoročně pořádá spolek Cestami proměn.
Na panelech jsou prezentovány projekty z obcí Bohuňovice, Bochoř, Dubicko, Horní Lipová, Jezernice, Kojetín, Milenov, Mohelnice, Moravský Beroun, Otaslavice, Potštát, Šumperk, Ústín a Vrchoslavice.
„Výstava zachycuje různorodé proměny - obnovy hřišť, přírodních biotopů, zahrad a veřejných prostor. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak ocenit a také povzbudit úspěšné autory proměn, vyzdvihnout obce z našeho regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík.
Po celé minulé léto výstava putovala obcemi Olomouckého kraje jako součást obecních slavností, hudebních festivalů, hodů, turnajů a různých letních akcí.
Výstava před budovou kraje potrvá do poloviny dubna. Poté se panely vrátí zpět do Prahy, kde budou čekat na proměny nového ročníku. Slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn 2021/2022 proběhne 19. června na Vyšehradě - tam setrvá měsíc a pak se znovu rozjede do všech koutů České republiky.

 

Projekt, který probíhá už dvanáctým rokem, představuje prostřednictvím fotografií původní a současný stav areálů či objektů, které prošly obnovou.Na osmi panelech je vystaveno patnáct proměn z Olomouckého a sedm z Moravskoslezského kraje.

Jedná se o dílčí kolekci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn, kterou každoročně pořádá spolek Cestami proměn.

Na panelech jsou prezentovány projekty z obcí Bohuňovice, Bochoř, Dubicko, Horní Lipová, Jezernice, Kojetín, Milenov, Mohelnice, Moravský Beroun, Otaslavice, Potštát, Šumperk, Ústín a Vrchoslavice.

Výstava zachycuje různorodé proměny - obnovy hřišť, přírodních biotopů, zahrad a veřejných prostor. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak ocenit a také povzbudit úspěšné autory proměn, vyzdvihnout obce z našeho regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík.

Po celé minulé léto výstava putovala obcemi Olomouckého kraje jako součást obecních slavností, hudebních festivalů, hodů, turnajů a různých letních akcí.Výstava před budovou kraje potrvá do poloviny dubna.

Poté se panely vrátí zpět do Prahy, kde budou čekat na proměny nového ročníku. Slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn 2021/2022 proběhne 19. června na Vyšehradě - tam setrvá měsíc a pak se znovu rozjede do všech koutů České republiky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x