Zástupci Pardubic a ŘSD jednali nejen o projektech obchvatů

13. duben 2023  Redakce   Regiony  261 zobrazení  306 slov

Vzájemná koordinace dopravních projektů a sdílení informací o plánovaných investicích. To bylo předmětem setkání zástupců Pardubic, ředitele krajské správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumila Vebra a ředitele Dopravního podniku města Pardubic Tomáše Pelikána.

Ilustrační snímek z Pardubic (únor 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic (únor 2023). Foto MEDIASHOW

Společně probrali nejen aktuální stav výstavby severovýchodního a přípravy jihovýchodního obchvatu, stranou nezůstala ani témata rekonstrukce křižovatky Pražská a Školní či kruhový objezd u Globusu.

Reklama

„Společně jsme prodiskutovali realizaci severovýchodního obchvatu, kde město plánuje výstavbu cyklostezky. Z toho důvodu je pro nás koordinace zrovna u tohoto projektu stěžejní, v rámci setkání jsme proto probrali, v jaké fázi stavba je i co se případné koupě či vyvlastnění potřebných pozemků týče,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy Jan Hrabal.

Podle slov ředitele krajské správy ŘSD funguje nastavená koordinace s městem v případě výstavby SV obchvatu bezvadně.

„V přípravě jsou realizační dokumentace, což je ideální prostor na propojení projektantů stavby obchvatu a projektantů, kteří budou pro město připravovat projekt cyklostezky podél této trasy. Vzájemná koordinace je nutná i z toho důvodu, že některé pozemky potřebné pro cyklostezku jsou ve vlastnictví ŘSD,“ podotkl Bohumil Vebr.

Dalším pro město velmi významným bodem jednání byla rekonstrukce křižovatky ulic Pražská a Školní.

„Nyní čekáme na bezpečnostní audit, který je nutný pro získání územního rozhodnutí. Jakmile toto rozhodnutí získáme, budeme dále jednat se všemi správci dotčených objektů o dalším postupu, jelikož projektová dokumentace bude v případě této křižovatky rozdělena právě dle správců jednotlivých objektů, které se v území nacházejí,“ dodal Bohumil Vebr.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x