Žatec má investiční plán

21. prosinec 2022  Redakce   Regiony  318 zobrazení  339 slov

Více než dvě desítky akcí, za které by podle předběžných odhadů město Žatec zaplatilo přes 80 milionů korun, obsahuje i s možným časovým údajem jejich realizace Investiční plán města Žatce na rok 2023. Schválilo jej zastupitelstvo hned po přijetí rozpočtu města. Uvedl to web Žatce.

Ilustrační snímek ze Žatce, radnice. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Žatce, radnice. Foto MEDIASHOW

Na samotný investiční plán je v rozpočtu zatím vyčleněno 60 milionů korun. Předpokládá se ale, že v průběhu roku se na investice přidají další desítky milionů korun, jako se to dělo i v předchozích letech. Pravidelně to souvisí s využitím části přebytku hospodaření na další rozvoj města.

Reklama

„Celý investiční plán je rozdělen na jednotlivé investiční akce, které jsou v různé fázi přípravy nebo už v realizaci. Představuje také případné možnosti využití dotačních titulů. V přehledu jsou i projekty, které už se realizují a byly v rozpočtu města na rok 2022,“ shrnula návrh investičního plánu vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková, která jej zastupitelům předkládala.

Investiční plán jako celek obsahuje sumář akcí v celkové hodnotě za více než půl miliardy korun.

Jsou v něm totiž také studie, projektové dokumentace nebo stavby, které se teprve připravují a s jejichž realizací se čeká na případné získání dotace – to se týká třeba vybudování nového sportoviště u ZŠ Jižní (odhad nákladů je 50 milionů korun), kanalizace v Bezděkově (odhadovaná cena 49 milionů Kč) nebo stavba nové restaurace Chaloupka a zázemí FK Slavoj (odhad ceny je 42 milionů Kč).

Ani akce, které jsou v investičním plánu uvedené s odhadovaným termínem realizace v roce 2023, se nakonec nemusejí všechny zahajovat či dokončit. I v závěrečné přípravě totiž mohou být odloženy z různých důvodů, které město Žatec poznalo v minulých letech: Zdržení mohou způsobit nedokončené inženýrské sítě, zdlouhavý povolovací proces, komplikované nebo opakované výběrové řízení či jiné administrativní komplikace.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x