Žatec už zná plán nezbytných oprav podzemních sítí ◦

8. leden 2023  Redakce   Regiony  340 zobrazení  726 slov

◦ ◦ Několik větších dopravních omezení čeká obyvatele Žatce v nejbližších letech. Vyplynulo to z pravidelné koordinační schůzky, kterou absolvovali na konci roku zástupci města se společnostmi, jež mají na starosti inženýrské sítě. Uvedl to web města Žatce.

Ilustrační snímek ze Žatce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Žatce. Foto MEDIASHOW

Reklama
Přestože pro obyvatele, zejména řidiče, jsou tato omezení nepříjemná a zdržující, jsou také nezbytná kvůli nutným opravám nebo rozvoji města. V následujícím textu popisujeme některé plánované akce.
Na jaře 2023 bude pokračovat dopravní omezení v Pražské ulici, a to v úseku od městského hřbitova až po odbočku na Bezděkov. Omezení je nutné kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace, na což naváže položení nového povrchu vozovky. Výsledkem tak bude i oprava dlouhodobě kritizovaného stavu výpadovky na Louny. V plánu je také výstavba kruhového objezdu v místě odbočky na Bezděkov, ale zatím bez konkrétního termínu.
V plánu na rok 2023 je také oprava vodovodu a kanalizace v ulici Šafaříkova. Jde o nezbytnou rekonstrukci podzemních inženýrských sítí, na niž by postupně měla navazovat revitalizace celého sídliště. Opravy budou probíhat i v ulici Vrchlického podél Letního kina.
Příští rok se také počítá s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace či plynovodu v ulicích Bratří Čapků a Otokara Březiny. Poté dojde k opravě povrchu vozovky.
Nové povrchy vozovky, což způsobí rovněž některá dopravní omezení, se budou provádět i v dalších ulicích. Například v ulici Vol. Čechů kolem pošty, Ostrov či Moskevská.
V roce 2024 mají začít rozsáhlé opravy, a s nimi související dopravní omezení, v Husově ulici. V jedné z nejrušnějších ulic Žatce se bude v roce 2024 nejprve provádět rekonstrukce plynovodu, a to v úseku od muzea po křižovatku s ulicí O. Březiny.

Přestože pro obyvatele, zejména řidiče, jsou tato omezení nepříjemná a zdržující, jsou také nezbytná kvůli nutným opravám nebo rozvoji města. V následujícím textu popisujeme některé plánované akce.Na jaře 2023 bude pokračovat dopravní omezení v Pražské ulici, a to v úseku od městského hřbitova až po odbočku na Bezděkov.

Omezení je nutné kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace, na což naváže položení nového povrchu vozovky. Výsledkem tak bude i oprava dlouhodobě kritizovaného stavu výpadovky na Louny.

V plánu je také výstavba kruhového objezdu v místě odbočky na Bezděkov, ale zatím bez konkrétního termínu.V plánu na rok 2023 je také oprava vodovodu a kanalizace v ulici Šafaříkova. Jde o nezbytnou rekonstrukci podzemních inženýrských sítí, na niž by postupně měla navazovat revitalizace celého sídliště.

Opravy budou probíhat i v ulici Vrchlického podél Letního kina. Příští rok se také počítá s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace či plynovodu v ulicích Bratří Čapků a Otokara Březiny. Poté dojde k opravě povrchu vozovky.

Nové povrchy vozovky, což způsobí rovněž některá dopravní omezení, se budou provádět i v dalších ulicích. Například v ulici Vol. Čechů kolem pošty, Ostrov či Moskevská.V roce 2024 mají začít rozsáhlé opravy, a s nimi související dopravní omezení, v Husově ulici. V jedné z nejrušnějších ulic Žatce se bude v roce 2024 nejprve provádět rekonstrukce plynovodu, a to v úseku od muzea po křižovatku s ulicí O. Březiny.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x