Zimní údržba je v Havířově v plném proudu

25. listopad 2022  Redakce   Regiony  148 zobrazení  655 slov

Zimní údržba místních komunikací v Havířově byla zahájena podle plánu 1. listopadu 2022 a potrvá do konce měsíce března příštího roku. Ve městě zajišťují zimní údržbu místních komunikací, včetně chodníků, které jsou ve vlastnictví města, zaměstnanci Technických služeb Havířov, a.s. Uvedl to web města Havířova.

Ilustrační snímek z Havířova - z autobusového nádraží u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova - z autobusového nádraží u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOW

Reklama
Zimní údržbě ze strany Technických služeb Havířov předcházela důkladná příprava v podobě školení dispečerů zimní údržby, příprava skladovacích prostor s materiálem pro zimní údržbu, kontrola techniky k zimní údržbě, příprava nádob na posypový materiál, jejich naplnění a rozmístění. Pozemní komunikace ve vlastnictví státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s Ředitelstvím silnic a dálnic, komunikace Moravskoslezského kraje pak spravují silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje.
Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn na webových stránkách města https://www.havirov-city.cz/odbor-komunalnich-sluzeb/informace/plan-zimni-udrzby-2022. Naleznete zde i mapy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty.
Značný podíl na zmírňování závad ve schůdnosti chodníků budou mít i letos pracovníci veřejně prospěšných prací, kteří provádějí úklid sněhu ručně. Jedná se především o místa pro přecházení komunikací, autobusové zastávky a úseky chodníků, které nejsou zařazeny do schváleného plánu, například z důvodu jejich šířkového uspořádání, ale jsou pěšími využívány, nebo chodníky, které jsou méně frekventované a jejich úklid je prováděn nepravidelně podle potřeby.

Zimní údržbě ze strany Technických služeb Havířov předcházela důkladná příprava v podobě školení dispečerů zimní údržby, příprava skladovacích prostor s materiálem pro zimní údržbu, kontrola techniky k zimní údržbě, příprava nádob na posypový materiál, jejich naplnění a rozmístění.

Pozemní komunikace ve vlastnictví státu udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s Ředitelstvím silnic a dálnic, komunikace Moravskoslezského kraje pak spravují silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje.

Plán zimní údržby včetně pořadí důležitosti místních komunikací a lhůty pro zajištění jejich sjízdnosti a schůdnosti je zveřejněn na webových stránkách města https://www.havirov-city.cz/odbor-komunalnich-sluzeb/informace/plan-zimni-udrzby-2022. Zájemci zde najdou mapy udržovaných i neudržovaných úseků vozovek a chodníků rozdělených dle barevného provedení do jednotlivých pořadí důležitosti, jmenné seznamy udržovaných úseků a jejich časové lhůty.

Značný podíl na zmírňování závad ve schůdnosti chodníků budou mít i letos pracovníci veřejně prospěšných prací, kteří provádějí úklid sněhu ručně.

Jedná se především o místa pro přecházení komunikací, autobusové zastávky a úseky chodníků, které nejsou zařazeny do schváleného plánu, například z důvodu jejich šířkového uspořádání, ale jsou pěšími využívány, nebo chodníky, které jsou méně frekventované a jejich úklid je prováděn nepravidelně podle potřeby.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x