Zlatý erb získalo Nové Město nad Metují

28. červen 2021  Redakce   Regiony  916 zobrazení  249 slov

Nejlepší weby obcí a měst v Královéhradeckém kraji pro letošní rok znají vítěze. V krajském kole soutěže Zlatý erb se v kategorii obcí na prvním místě umístil Vlkov. Městům kraluje Nové Město nad Metují. Cena za nejlepší elektronickou službu míří do Hradce Králové.

Foto Královéhradecký krajFoto Královéhradecký kraj

Ceny vítězům 23. ročníku soutěže předal v sídle krajského úřadu hejtman Martin Červíček. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 33 webových stránek či elektronických služeb, nejvíce z nich v kategorii obce.

Reklama

„Snadný přístup k včasným, srozumitelným, přehledným, a především pravdivým informacím je v dnešní době důležitější než kdy dřív. Ukázalo se to i během současné pandemie nebo nyní při živelných pohromách. Život občanům usnadňují také nejrůznější elektronické služby. V jejich zavádění jsou naše města a obce velice kreativní, proto je dobré na příklady dobré praxe upozornit,“ říká hejtman Martin Červíček.

Vítězové jednotlivých kategorií budou Královéhradecký kraj reprezentovat v celostátním finále, jehož vítěze vyhlásí 19. 10. předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil.

Pořadí soutěžících:

Města:

1.  Nové Město Nad Metují, 2.  Dobruška, 3. Nový Bydžov

Obce:
1. Vlkov, 2. Lovčice, 3. Mokré

Elektronické služby:
1. Hradec Králové, 2. Mapa strategických projektů v rámci Mapového portálu GIS  Dvůr Králové nad Labem, 3.  Česká Skalice


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x