Zlín má novou okružní křižovatku

29. září 2021  Redakce   Regiony  979 zobrazení  288 slov

Stavba nové okružní křižovatky ve Zlíně: Vodní – Bartošova – Trávník se dostává do fáze, kdy může začít sloužit motoristům.

Foto Magistrát města Zlína.Foto Magistrát města Zlína.

V původně plánovaném termínu od 1. října 2021 automobily ve Zlíně opět projedou Vodní ulicí. V tomto exponovaném prostoru v centru Zlína skončí čtyřměsíční úplná uzavírka. Na svou původní trasu se vrací taktéž autobusová linka MHD č. 38.

Reklama

Nová okružní křižovatka, která usnadní automobilistům výjezd na Vodní z vedlejších ulic Bartošova a Trávník, ještě není zcela dokončena a dostává se do předčasného užívání pro silniční provoz. Na průjezd stavbou bude řidiče upozorňovat svislé přechodné dopravní značení.

Chodci budou tuto stavbu ještě nějaký čas obcházet jako dosud oklikou přes okraj parku a průchodem pod silničním násypem na západním okraji Vodní ulice. Předpokládá se, že až do konce listopadu bude stavební firma dále pracovat na likvidaci provizorní panelové vozovky, na výstavbě chodníků, terénních úpravách a výsadbě stromů.

Termín dokončení celé stavby je stanoven na 30. listopadu 2021.

„Zprovoznění křižovatky Vodní pro silniční provoz považuji za velmi důležité, aby se zlepšila složitá dopravní situace v centru Zlína. Úplná uzavírka Vodní nám dopravu značně komplikovala, bylo to však nezbytné pro realizaci stavby. Doprava v této části města bude nyní určitě plynulejší a okružní křižovatka pro řidiče bezpečnější než dřívější přímé křížení ulic,“ řekl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x