Zlín poskytl prostory místní Charitě pro testování veřejnosti

29. březen 2021  Redakce   Regiony  816 zobrazení  253 slov

Charita Zlín zřídila sekundární ambulantní odběrové místo pro testování veřejnosti na Covid-19. To zahájilo svou činnost v pátek 26. března 2021 v prostorách prosklené terasy Zlínského klubu 204. Pros-tory dalo město k dispozici bezplatně.

Ilustrační foto FN OstravaIlustrační foto FN Ostrava

Pracovníci Charity Zlín jsou připraveni testovat dle zájmu a potřeby, ovšem s ohledem na své kapacitní možnosti. V tuto chvíli jsou veřejnosti k dispozici další termíny, a to úterý 30. 3. a čtvrtek 1. 4., vždy v čase 13:00 - 15:30 hodin.

Reklama

Každý zájemce musí být zaregistrován. Testovány mohou být všechny osoby, které mají veřejné zdravotní pojištění v České republice. Současně ale musejí splňovat několik dalších podmínek.

Mělo by jít o naprosto bezpříznakové jedince, kteří nebyli v posledních třech dnech negativně testováni, dále nesmí jít o osoby, které jsou v karanténě či procesu očkování. Všeobecně známým faktem je pak devadesáti denní inkubační doba, myšleno od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. V tomto případě tedy testování může být provedeno až po uplynutí tří měsíců.

„Využití prostor multifunkčních sálů pro výše jmenovaný účel přispěje k rychlejšímu potlačení nebezpečné nákazy Covid-19. Jsem velmi rád, že sociální sektor je v boji s Covidem aktivní a pomáhá potřebným občanům,“ dodal člen Krizového štábu města a náměstek primátora pro sociální oblast Aleš Dufek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x