Zlín schválil v zájmu získání dotace převod zimního stadionu do majetku města

12. únor 2021  Redakce   Regiony  612 zobrazení  726 slov

V rámci jednání Zastupitelstva města Zlína byl schválen převod Zimního stadionu Luďka Čajky do majetku města, což je jedním z dalších kroků pro realizaci rekonstrukce hokejového stánku do podoby multifunkční arény.

Ilustrační snímek. Foto Archiv MediaShow.czIlustrační snímek. Foto Archiv MediaShow.cz

 

Reklama
Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí města Tomáš Melzer.
„Dotační titul Národní sportovní agentury nebude vypsán pro spolky, a proto bylo nutné získat stadion do vlastnictví města již teď. Získání až 300 milionové dotace z agentury je pro financování rekonstrukce zásadní,“ sdělil primátor Jiří Korec.
„O realizaci rekonstrukce bude rozhodovat až před podpisem smlouvy se zhotovitelem stavby na základě aktuálních informací a získaných externích zdrojů financování Zastupitelstvo města Zlína. Za sebe předpokládám, že toto rozhodnutí budeme řešit na podzim,“ dodal  primátor.
Nynější záměr počítá s tím, že statutární město Zlín a zapsaný spolek Berani Zlín (dále jako spolek) budou společně postupovat při přípravě rekonstrukce a její realizaci. Město hodlá stadion nabýt, realizovat a financovat jeho rekonstrukci, která umožní jeho multifunkční využití pro sportovní aktivity, kulturní a společenské akce ve Zlíně včetně vytvoření zázemí pro sportovní oddíly působící v rámci spolku.
Zápis na vklad vlastnického práva ke stadionu a souvisejícím nemovitostem bude podán na katastrální úřad v co nejbližším termínu. K tomuto datu bude podepsána darovací smlouva a nájemní smlouva na stadion a související nemovitosti mezi městem jako pronajímatelem a spolkem jako nájemcem.
Vzhledem k zájmu města zajistit externí financování rekonstrukce je ve smlouvě upravena možnost odstoupení a vrácení daru v případě, že se nepodaří toto externí financování zajistit.  Město má dále možnost od smlouvy odstoupit a stadion spolku vrátit také v případě, pokud zastupitelstvo města rozhodne, že rekonstrukce nebude realizována, bez ohledu na získání dotací.
Předpokládaná hodnota rekonstrukce zimního stadionu je 959 mil. Kč včetně DPH. Nyní probíhá zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby včetně položkového rozpočtu. Termín dokončení je 31. 3. 2021. Teprve až zpracováním tohoto stupně projektové dokumentace, jejíž součástí bude naceněný položkový rozpočet, dojde k přesnému vyčíslení nákladů na rekonstrukci.

 

Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí města Tomáš Melzer.

„Dotační titul Národní sportovní agentury nebude vypsán pro spolky, a proto bylo nutné získat stadion do vlastnictví města již teď. Získání až 300 milionové dotace z agentury je pro financování rekonstrukce zásadní,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Nynější záměr počítá s tím, že statutární město Zlín a zapsaný spolek Berani Zlín (dále jako spolek) budou společně postupovat při přípravě rekonstrukce a její realizaci.

Město hodlá stadion nabýt, realizovat a financovat jeho rekonstrukci, která umožní jeho multifunkční využití pro sportovní aktivity, kulturní a společenské akce ve Zlíně včetně vytvoření zázemí pro sportovní oddíly působící v rámci spolku.

Vzhledem k zájmu města zajistit externí financování rekonstrukce je ve smlouvě upravena možnost odstoupení a vrácení daru v případě, že se nepodaří toto externí financování zajistit.

Předpokládaná hodnota rekonstrukce zimního stadionu je 959 mil. Kč včetně DPH.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x