Zlín vybavil hasiče novou technikou

9. červen 2022  Redakce   Regiony  897 zobrazení  237 slov

Bezmála 540 tisíc korun vydalo statutární město Zlín na dovybavení tři jednotek sboru  dobrovolných hasičů (JSDH). Novou technikou nyní disponují hasičské jednotky z Kostelce, Štípy a Salaše.

Předání dýchacích přístrojů. Foto Magistrát města ZlínaPředání dýchacích přístrojů. Foto Magistrát města Zlína

Dýchací přístroje a náhradní kompozitní láhve předal velitelům JSDH Jiřímu Červenkovi, Vladimíru Vavrušovi a Petru Gajdošíkovi osobně náměstek primátora města Zlína Vojtěch Volf.

Reklama

Práce sborů dobrovolných hasičů je pro celý záchranný systém velice důležitá. Proto pro nás, coby zřizovatele jednotek sboru dobrovolných hasičů, je prioritou hasiče zabezpečit kvalitním zázemím s technikou, tak, aby při ochraně našich životů, zdraví a majetku byli, chránění, v co nejvyšší míře, i oni,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Vojtěch Volf, v jehož kompetenci je bezpečnost a krizové řízení.

Celkem bylo velitelům předáno 12 kusů dýchacích přístrojů PPS 400 a 6 kusů náhradních kompozitních láhví. Předání proběhlo v hasičské zbrojnici ve Zlíně -  Prštném, kde si velitelé tuto dýchací techniku hned vyzkoušeli.

Požární ochrana na území statutárního města Zlína je nepřetržitě zabezpečována službou jednotky HZS ZK, jednotkou sboru dobrovolných hasičů statutárního města Zlín JPO II/1 a 12 jednotkami sboru dobrovolných hasičů místních částí kategorie JPO V.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x