Zprostředkovatel vraždy novináře Jána Kuciaka dostal od soudu 15 let vězení

30. prosinec 2019  Redakce   Regiony  398 zobrazení  231 slov

Slovenský soud schválil dohodu o vině a trestu pro zprostředkovatel vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Na jejím základě by si měl Zoltán Andruskó, který spolupracoval s policií, odpykat ve vězení 15 let.

Soud, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comSoud, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Proti původnímu návrhu dohody s trestem vězení na deset let měl soud výhrady. Soudu se zdálo, že navržená doba za mřížemi není spravedlivá.

Reklama

Zoltán Andruskó se ihned s prokurátorem dohodl na vyšším trestu, tedy na 15 let ve vězení. Zbylé čtyři obviněné čeká standardní soudní líčení v lednu 2020.

Prokurátor u soudu upozornil, že Zoltán Andruskó dobrovolně poskytl informace o vraždě novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová. Poskytl i informace o jiných trestných činech.

Zoltán Andruskó je tak prvním pravomocně odsouzeným v případě Kuciakovy vraždy.

Podle vyšetřovatelů si Kuciakovu vraždu údajně objednal Marian Kočner, o jehož kontroverzních podnikatelských aktivitách investigativní reportér psal. Další z obviněných Alena Zsuzsová údajně objednávku podle dostupných informací předala Andruskóovi, který údajně najal bývalého vyšetřovatele Tomáše Szabóa a bývalého vojáka Miroslava Marčeka.

Policie původně jako vraha označila Szabóa, později se ke střelbě ale přiznal Marček. Ten dříve v případu vystupoval jako vrahův řidič.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x