Beverly Hills 90210

1. leden 2006  Redakce MS   Show  1626 zobrazení  847 slov

Tak tohle je asi ten největší seriál pro mládež, který jsme mohli jmenovat. Beverly Hills 90210 prošel několika generacemi teenagerů a stále ještě boduje. I když svojí největší slávu má jistě za sebou, a to i tady v České republice.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

V 90. letech tento seriál s Esem měly u mladých největší sledovanost. Každý se těšil na neděli podvečer, kdy TV Nova chytala s tímto pořadem úspěchy. Dnes ho každé všední odpoledne vysílá TV Prima.

Reklama

Koho by nezajímaly příběhy mladých lidí z bohatých čtvrtí, kteří zažívají nevídané příběhy, už jen díky dostupnějším zábavám. Postavy vystupují spíše s nerealistickými příběhy a celé je to neuvěřitelné, a možná proto to láká lidi po celám světě sledovat. Nejde o nic jiného než o mladistvou mýdlovou operu.

Hlavní role tu určitě hrála celá rodina Walshova, ale pokud je někdo největší king, tak je to samozřejmě Brandon Walsh. Mladý muž s dokonalou povahou, který byl vždy ve správnou dobu na správném místě a samozřejmě se správným řešením. Perspektivně vyhlížející osoba, někdy na svůj věk až moc učesaná, byla pro každého vrbou a pokud to bylo v silách, tak pomohl. Čehož často někteří lidé využívali.

Naopak jeho sestra Brenda Walshová byla černá ovce rodiny a to hlavně proto, že se chtěla vyrovnat svým bohatším spolužačkám. Podle ní její rodiče neodpovídali ideálním rodičům a také jim to často vyčítala. Z jedné strany nosila černé brýle, protože neměla žádné pořádné oblečení, na párty mohla zřídka apod. Ale z druhé strany měla brýle velice růžové a to v případě řešení jakýkoliv problémů. I když například její vztah s Sylabem brala někdy až přehnaně vážně.

Dylan McKay pocházel z problémové rodiny, žil sám a tím byl z celé party nejvyspělejší, miloval surfování. Škola, do které měl ještě chodit, šla kolem něj. Možná i to přitahovalo mnoho dívek. Jako poslední jeho holku, než navždy odjel. Byla jí Bryndána, nejlepší kamarádka Kelly.

Kelly Taylorová, největší kráska střední školy, mohla díky svým bohatým rodičům mít vše co si přála. Nejnovější oblečení, krásná tvář a královna všech večírků - tak by se dala tato výrazná osoba charakterizovat. Snad po celou tu dobu byl do ní zamilovaný její bývalý přítel Steve.

Steve Sanders, adoptovaný syn slavné herečky a bohatého magnáta, platil vždy za podvodníka. Učení mu moc neříkalo, a tak pořád někde sháněl pomůcky k testům, kterého dováděly nejen k lepším známkám, ale i k průšvihům. Často opovrhoval svými mladšími spolužáky, kteří k němu vzhlíželi díky jeho slavné mámě. Mezi ty spolužáky patřil například Scott, tehdy nejlepší kamarád Davida. Kvůli své neopatrnosti s pistolí se zastřelil. Davida to hodně ranilo, ale čas rány léčí.

David Silver pracoval ve školním rádiu, a to bylo to, o co nejvíc usiloval a tak to bral zatím za svůj největší úspěch. Možná díky tomu získal citlivou Donnu, se kterou platili za nerozlučný pár.

Donna Martin, ta byla často hodně ušlápnutá a k Davidovi nezvykle chladná. Není divu, že to byla Kellyina nejlepší kamarádka, protože svým rozmazleným chováním moc lidem neučarovala.

Přímým opakem v seriálu vystupovala Andrea Zuckermanová. Žila skromně se svojí babičkou. Své studium na soukromé střední škole si musela tvrdě vydobýt. Hodně se kvůli tomu angažovala ve školních novinách, kde se seznámila s Brandonem, do kterého se zamilovala, bohužel jí to nebylo opětováno.

Ale Beverly Hills nebyl jen seriál před kamerami. Velké story se odehrály i v reálném životě. Například Shannen Doherty (Brenda), která bohužel byla z těch, kteří neunesli slávu a skončila na drogách.

Proto byla v seriálu odeslána do Francie a místo ní nastoupila Valerie. Ke konci už na ní byly vidět kruhy pod očima a i jiné známky špatné životosprávy. Nebo co Tori Spelling. Jak se taková „obyčejná“ dívka dostala do tak nákladného seriálu? Můžeme si vybrat, buď byla tak výborná herečka nebo na to měl vliv její otec režisér Spelling. Asi každému dojde, že je to druhá varianta…


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil