ČT od ledna 2020 vysílá nová upozornění u pořadů: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex

30. prosinec 2019  Redakce   Show  1834 zobrazení  182 slov

Česká televize bude od ledna 2020 pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex.

Piktogramy upozorňující na obsahy s prvky: násilí, omamných látek, sexu, strachu a vulgarismů. Zdroj: ČTPiktogramy upozorňující na obsahy s prvky: násilí, omamných látek, sexu, strachu a vulgarismů. Zdroj: ČT

Česká televize začíná v lednu 2020 v testovacím režimu označovat sérií pěti obrazových symbolů pořady, které by mohly být nevhodné pro děti mladší 15 let.

Reklama

Piktogramy odkazují k různým typům potenciálně škodlivých obsahů, jako je vulgární jazyk nebo násilí.

ČT zdůvodnila, že tímto krokem chce usnadnit rodičům orientaci v televizní nabídce a poskytnout jim jednoduchou formou informace o pořadu tak, aby se mohli snadněji rozhodnout, zda je pro jejich nezletilé děti vhodný či nikoli.

Piktogramy se začnou postupně objevovat primárně u pořadů zařazených do programu po osmé hodině večer.

Česká televize bude od ledna pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex. K tomuto samoregulačnímu označování pořadů přistupuje ČT na základě rozhodnutí generálního ředitele Petra Dvořáka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x