Dvě prohry o tři góly. Pořád se to opakuje, mrzí trenéra Kotala

30. říjen 2020  Redakce   Show  1043 zobrazení  437 slov

Na velmi kvalitní soupeře narazili fotbalisté pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy. Po nezdaru s francouzským Lille neobstáli ani na půdě italského AC Milán.

Fotbalový stadion Sparty Praha. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion Sparty Praha. Foto: MediaShow.cz

Konrontace se špičkovým evropským fotbalem zatím vyznívá pro pražskou Spartu nepříznivě. Dvě porážky o tři góly, chyby v obraně, to je dosavadní bilance týmu v základní skupině Evropské ligy.

Reklama

Po selhání v duelu s francouzským Lille (1:4) neuspěli fotbalisté Sparty ani na půdě AC Milán (0:3).

„Oba zápasy nám nastavily zrcadlo, pokud jde o setkání se silnými soupeři. Jestliže chceme hrát dopředu, musí tam být z naší strany lepší výběr místa. Jinak to nemůže vést k úspěchu, “ konstatoval trenér Václav Kotal v těchto intencích ve videorozhovoru na klubovém webu.

Mrzel ho první inkasovaný gól v Miláně, který určil ráz zápasu. „Hodnocení je stejné jako s Lille. Znovu porážka o tři góly. Na této úrovni nelze dělat takové chyby, pořád se to opakuje. Ale celkově jsme se špatným výběrem prostorů dostávali pod tlak. To je náš největší problém. A prohra mohla být ještě vyšší, když  naštěstí pro nás Ibrahimovič z AC Milán neproměnil penaltu, “ mínil Kotal.

Stoper Ondřej Čelůstka má mezinárodní zkušenosti z české reprezentace i klubového působení v zahraničí. Kvalita soupeře ho nepřekvapila.

„Věděli jsme, že to bude náročný zápas. Škoda neúspěšného výsledku. Možná se dal uhrát lepší. Ještě začátkem druhého poločasu jsme se docela drželi do doby, než jsme dostali druhý gól. Na něj se už špatně reagovalo, “ líčil Čelůstka ve videorozhovoru na klubovém webu.

„Soupeř měl navrch, větší sebevědomí, byli častěji na míči a dotáhli to k vítězství, “
řekl protřelý stoper na adresu AC Milán.

Fotbalisté Sparty by měli ve třetím kole základní skupiny Evropské ligy nastoupit 5. listopadu ve Skotsku, jejich protivníkem je podle rozlosování Celtic Glasgow. „Pokud si máme něco odnést ze zápasů s Lille a AC Milán, pak si musíme vzít ponaučení z obou duelů. Naším cílem bude snaha uplatnit čerstvé zkušenosti z evropského fotbalu, “ dodal Čelůstka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x