Fotbalová Slavia má v Evropě potíže v defenzivě, neuspěla v Izraeli

23. říjen 2020  Redakce   Show  810 zobrazení  395 slov

Fotbalistům pražské Slavie se na podzim v evropských pohárech nedaří. V Evropské lize prohráli v Izraeli po chybách v defenzivě.

Fotbalová aréna pražské Slavie. Foto Mediashow.czFotbalová aréna pražské Slavie. Foto Mediashow.cz

Krušné chvíle provázejí fotbalisty pražské Slavie v evropských pohárech. Poté, co se nedostali do základní skupiny Ligy mistrů, tápou i v Evropské lize. Nejvíc doplácejí na potíže v defenzivě.

Reklama

Úřadující český šampion inkasoval v posledních dvou zápasech na mezinárodním kolbišti sedm gólů. V Dánsku podlehl tamnímu Midtjyllandu 1:4 a následně prohrál v Izraeli s týmem Hapoel Beer Ševa 1:3.

„Bohužel obě vystoupení na soupeřových stadionech měla jednu spojitost. Dostali jsme branky po individuálních chybách v závěrech zápasů. Prostě jsme chybovali v pasážích a momentech, které se daly ubránit, “ posteskl si trenér Jindřich Trpišovský v nahrávce na klubovém webu.

Největší herní nedostatky viděl ve středu hřiště, kde vznikaly narůstající nepřesnosti. „Toho využili šikovní a rychlí hráčů dánského i izraleského týmu. Nechali jsme jim dostatek prostoru, aby se dostali do koncovky a měli takovou kvalitu, že si s ní poradili, “ pitval trenér nezdary.

Trpišovský netajil zklamání. „Mrzí mě chování v defenzivě, konkrétně reakce při obranných situacích a při dostupování soupeře. Třeba druhý obdržený gól v Izraeli byl úplně nepochopitelný. Od domácích přišla lekce z produktivity, “ litoval trenér Slavie.

Po lukrativním odchodu Vladimíra Coufala do londýnského West Hamu United musí kouč hledat nové alternativy v sestavě. „Nemáme klasického pravého obránce, “ pokrčil rameny Trpišovský.

Evropská liga by měla mít ve čtvrtek 29. října na programu druhé kolo ve skupinách. A Slavia Praha má na tento termín v rozpisu domácí utkání s německým Bayerem Leverkusen, který na úvod rozstřílel francouzské Nice 6:2.

„Mohu jen směrem k dalšímu zápasu zopakovat, že se musíme zlepšit v defenzivě. Soupeři v Evropě jsou na vysoké úrovni, každé zaváhání proti nim je znát, “ uvažoval Trpišovský.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x