Helsinky místo Prahy. Český národní tým se střetne se Švédskem ve Finsku

20. říjen 2020  Redakce   Show  727 zobrazení  460 slov

Čeští hokejoví reprezentanti nesehrají svůj úvodní zápas nové sezony v Praze, jak bylo původně stanoveno, ale v Helsinkách. Zápas se Švédskem se tam uskuteční 5. listopadu 2020 v rámci Turnaje Karjala.

Z hokeje. Foto Mediashow.czZ hokeje. Foto Mediashow.cz

Zásadní změna v hokejovém dění na evropské scéně. Nikoliv v Praze, ale v Helsinkách odehrají čeští reprezentanti první zápas turnaje Karjala proti Švédsku. Původně měli do první akce nové sezony vstoupit ve stejný den, tedy 5. listopadu 2020 na domácím ledě.

Reklama

Důvodem změny je epidemiologická situace v České republice a možné prodloužení nouzového stavu.

Plán, že nový trenér české reprezentace Filip Pešán si odbude premiéru na střídačce národního týmu v Praze, vzal za své. Momentálně kouč se svými trenérskými kolegy pracuje na složení nominace, která by měla být oznámena ve čtvrtek 29. října 2020. Turnaj je součástí seriálu Euro Hockey Tour.

Generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban ozřejmil nové informace v tiskové zprávě pro média. "Momentálně nevíme, jak u nás bude situace počátkem listopadu vypadat a jaká omezení budou za dva týdny platit. Pro náš a švédský tým se tím zjednoduší i cestování se všemi souvisejícími opatřeními a pravidly pro pohyb mezi různými zeměmi, " uvádí Martin Urban.

Turnaj Karjala se uskuteční ve speciálním režimu. Bude omezen počet diváků, kteří budou mít povolen vstup do haly pouze na utkání domácího výběru.

Aktuálně to vypadá, že kapacita bude upravena na 4 500 lidí. Ostatní duely se odehrají zcela bez fanoušků.

Podle původního plánu se mělo v pražské O2 areně hrát od 18 hodin. Nový začátek byl stanoven na 14.30 hodin, od 18.30 hodin se totiž v Hartwall Areně utkají Finsko a Rusko.

"Velmi nás mrzí, že se ani tentokrát nebude moci národní tým představit fanouškům v domácím prostředí. Bohužel, za daných okolností nelze jinak, " uvádí pro média ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

Zvláštní režim budou mít i jednotlivé reprezentační týmy, které budou před odlety speciály doma testovány na covid-19 a test je čeká i bezprostředně po příletu do Finska. Hokejisté budou mít rezervovaný svůj hotel a mimo zápasy se nebudou smět pohybovat po městě. Měla by vzniknout podobná "bublina" jako při play off zámořské NHL.

Český tým do Helsinek odletí v pondělí 2. listopadu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x