Letopisy Narnie vtrhnou do českých kin

2. leden 2006  Redakce MS   Show  1227 zobrazení  329 slov

Další megafilm míří do kinosálů! Začátek roku 2006 by pro tuzemská kina měl být povzbudivý. Fantasy pohádka, která se točila hlavně na Novém Zélandu ale také v Tisé u Ústí nad Labem, má být minimálně úspěšná jako Shrek.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz


Třeba proto, že režisérem je Andrew Adamson. Ten totiž Shreka natočil. Film Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň vznikl podle druhé z řady knih Letopisy Narnie spisovatele C.S. Lewise, které si ve světě získaly velkou popularitu.

Reklama

Film se natáčel na třech kontinentech. Filmaři v průběhu loňského roku navštívili Británii, různé kouty USA, Nový Zéland, Polsko a také Českou republiku - především Tiské skály, 15 km severně od Ústí nad Labem. Česká premiéra je plánována na 5. ledna 2006. V týdenním předstihu se ale promítá už v Ústí nad Labem!

O čem film je?

Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.

Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil