Modrý kód s více krví. Seriál vsadí na skutečné případy z urgentního příjmu

25. březen 2017  Redakce   Show  1508 zobrazení  255 slov

Seriál Modrý kód na Primě má být inovovanější a krvavější Ordinací v růžové zahradě. Zatímco u seriálové stálice Novy jde především o vztahové příběhy, jarní novinka roku 2017 chce ukazovat skutečné operace a ošetření z urgentního příjmu. O krev tak nebude nouze.

Emergency urgentního příjmu v seriálu Modrý kód. Foto: FTV PrimaEmergency urgentního příjmu v seriálu Modrý kód. Foto: FTV Prima

Sabina Laurinová, Marek Němec, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Eva Josefíková. To je hlavní herecká sestava Modrého kódu. Avšak známých seriálových tváří je mnohem více.

Reklama

Dokonce pravidelní diváci Ordinace v růžové zahradě budou mít pocit, že se vrací do minulosti.

Třeba Roman Zach, Ondřej Rychlý, Igor Chmela, Sandra Nováková či Jiří Štěpnička se po letech, kdy zmizeli právě z Ordinace, vrací do lékařského prostředí, a to rovnou do fiktivní horské nemocnice Rubava.

Avšak tvůrci tvrdí, že přestože seriál se odehrává v postavených kulisách, zdravotnické příběhy jsou z reálné nemocnice.

Modrý kód má divákům ukázat v každém díle tři až čtyři případy na urgentním příjmu, které jsou pro tým specialistů nejdůležitější. Stejně jako osobní příběhy lékařů a sester budou diváci sledovat i osudy pacientů.

Primácký seriál vznikal pod vedením obsahové ředitelky televize Lenky Hornové. Podle ní se Češi potřebují pořádně zasmát, ale zároveň mají rádi lidská dramata.

Pro Primu je seriál poměrně zásadní odklon od kriminálek, kterým se doteď hojně věnovala. Modrý kód natáčí od srpna 2016.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x