Nové krimi série na ČT: Místo zločinu Ostrava, Zrádci, Poldové a nemluvně

30. prosinec 2019  Redakce   Show  2228 zobrazení  353 slov

Nové kriminální seriály, minisérie nebo dokumentární cykly zařadí do svého vysílání v roce 2020 Česká televize. Z novinek lze vypíchnout seriály Místo zločinu Ostrava, Zrádci, Poldové a nemluvně.

Ze seriálu Poldové a nemluvně. Foto: Česká televizeZe seriálu Poldové a nemluvně. Foto: Česká televize

Příběhy inspirované skutečnými událostmi z okolí moravskoslezské metropole představí seriál Místo zločinu Ostrava.

Reklama

V hlavní roli dvojice na první pohled odlišných kriminalistů se představí Pavla Beretová a Stanislav Majer. Ve třinácti epizodách tak mohou diváci kromě vyšetřování případů, které zločinci na Ostravsku spáchali v uplynulých letech, sledovat proměnu zpočátku čistě kolegiálního vztahu dvou hlavních postav.

Skutečnými událostmi je inspirovaná i minisérie Zrádci. Zachycuje tři týdny života drogového dealera česko-vietnamské drogové mafie Davida Frýdla a zkušenosti vyšetřovatelů z Národní protidrogové centrály.

"Seriál se odehrává ve světě, kde musí protidrogová policie změnit způsob své práce, aby bylo vůbec možné držet tempo s dobou,“ uvedl scénárista Miro Šifra, který je také autorem třeba seriálu Rédl. V hlavních rolích příběhu o nerovném boji policie s drogovou mafií se představí například Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný nebo Igor Bareš.

Jako rodinnou komediální detektivku s kojencem v hlavní roli představili tvůrci seriál Poldové a nemluvně.

"Liší se téměř vším. Vraždu abyste pohledali, naši detektivové většinou nevyjíždějí na místo činu s houkačkou, ale s kočárkem, a místo služební zbraně si nesmějí zapomenout dudlík a flašku se Sunarem,“ popsal nový seriál jeho kreativní producent a spoluautor Tomáš Baldýnský. V hlavních rolích se představí například Svatopluk Skopal nebo Marek Adamczyk.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x