Odchod z extraligy: reprezentant Martin Kaut míří do Švédska

26. říjen 2020  Redakce   Show  715 zobrazení  348 slov

Jen krátké působení stihl reprezentační hokejový útočník Martin Kaut v extralize. Nyní odchází z Pardubic do druhé nejvyšší švédské soutěže.

Hokejisté Pardubic. Foto: MediaShow.czHokejisté Pardubic. Foto: MediaShow.cz

Hokejové soutěže v Česku byly z nařízení vlády kvůli šíření koronaviru už v první polovině října zastaveny. Trvá i zákaz tréninků ve vnitřních prostorech.

Reklama

Za těchto okolností končí český reprezentační útočník Martin Kaut dosavadní krátké angažmá v Pardubicích.

Novým působištěm hráče, který má smlouvu s klubem Colorado Avalanche z NHL, by měl být švédský celek MODO Hockey. Tamní klub hraje jen druhou nejvyyší soutěž ve skandinávské zemi.

Informaci o Kautově odchodu komentoval na pardubickém webu sportovní ředitel klubu Dušan Salfický. „S Coloradem jsme byli domluveni, že u nás bude mít Martin Kaut dostatečné zápasové vytížení. Máme s ním uzavřenou smlouvu do 5. listopadu s tím, že následně se rozhodne, jak a kde bude Martin pokračovat. Bohužel se u nás nehraje, Martin nemá adekvátní herní praxi, proto Colorado rozhodlo, že Martin odchází už nyní do Švédska, kde může hrát,“ uvedl Salfický.

Kaut nastoupil za Pardubice až v závěru přípravy na ledě a poté absolvoval všechny čtyi dosud odehrané zápasy týmu v extralize. Patřil podle očekávání k oporám, protože je ve svých jedenadvaceti letech už zkušeným hokejistou i díky svému zámořskému působení.

„Samozřejmě nás mrzí, že nebude dál v Pardubicích. Počítali jsme s využitím jeho kvalit ve větším počtu zápasů,“ uvedl Salfický.

V extralize Kaut před svým dřívějším odchodem do zámoří odehrál za Pardubice 74 zápasů. Brzy se stal také členem českého reprezentačního áčka, dosud si připsal v národním týmu devět startů a zapsal se i do střelecké listiny.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x