Ondřej Brzobohatý podržel Českého slavíka!

11. prosinec 2005  Redakce MS   Show  6285 zobrazení  613 slov

Průměr! Výroční 40. udělování domácích hudebních cen, které vytvářejí pouze a jen hlasy hlasujících čtenářů vybraných periodik, něčím zvláštním nepřekvapilo.

Logo MediaShow.czLogo MediaShow.cz

Navíc nebýt Ondřeje Brzobohatého, který nahradil loňského moderátora Leoše Mareše, z celé akce by vznikla pouze tradiční estráda TV Nova s luxusní kulisou – Státní operou Praha.

Reklama

Má tahle soutěž ještě nějakou vypovídací hodnotu? Posuďte!

Absolutní vítězkou a novou zlatou Slavicí se stala Aneta Langerová, první vítězka reality show Česko hledá SuperStar z roku 2004. Obdržela něco přes 38 tisíc hlasů. Karel Gott ještě o deset tisíc méně…

V porovnání se současnou reality show TV Prima VyVolení je rozdíl markantní. Michal Fraš v posledním pátečním Duelu získal přes 200 tisíc hlasů a Vladko Dobrovodský neuvěřitelných půl milionu!

S tímto výsledkem se jeví Český slavík jako znovu skomírající projekt, který potřebuje pro své další přežití tvrdou ozdravnou kúru!

Na konci roku 2005 se ukazuje, že podobné slavnostní akce s nádechem luxusu a něčeho obzvláště významného u diváků příliš nebodují. Přesto nelze konstatovat, že by TV Nova v budoucnu neměla Slavíky pustit na svou obrazovku.

Televizní přenos nepřekvapil. Byl v obvyklém duchu nováckých estrád, kterým šéfuje šéfredaktor zábavných pořadů Ivan Rössler. Právě tenhle chlapík je strůjcem novácké zábavy, která v šedi a průměru zamořila českou novodobou televizní kulturu!

Nebýt Ondřeje Brzobohatého, syna slavného českého herce Radka Brzobohatého, přenos by byl naprosto o ničem!

Jediná Aneta Langerová a Vlasta Horváth – vítěz kategorie Objev roku – zpívali naživo bez playbacku! Až trapně se tak cítila Lucie Bílá, která to při svém druhém hudebním výstupu nepřímo zdůraznila…

Brzobohatý byl i autorem scénáře a tak se rozhodl překvapovat a šokovat! V době, kdy televize jsou plné reality show, jenž extrémními situacemi nešetří, si dovolil něco, co by ještě před rokem málokdo zkousnul!

Ondřej si na jevišti u klavíru před celým operním sálem a skoro plném hledišti sundal kalhoty a ukázal tak svoje efektní boxerky!

Nejúspěšnější však byla předchozí scéna, kdy šesti nominovaným zpěvačkám na tácu přinesl malé skleničky s vodou a uklidňující tabletkou. O šok bylo postaráno!

Proč takovéto teatrální vstupy mezi vyhlašovanými kategoriemi? Brzobohatý si je dobře vědom, že v dnešní době se musí šokovat, aby se o akci či moderátorovi mluvilo!

Ondřej Brzobohatý, především hudební skladatel a kámoš Sámera Issy, se kterým pracoval na jeho nové druhé desce, navíc potvrdil, že je schopným moderátorem a situačním hercem, který nemusí sklouznout až do arogantních manýrů Leoše Mareše.

Ten se moderování vzdal kvůli Big Brotherovi, neboť byl přesvědčen, že v čase Slavíka, v neděli 11.12., proběhne závěrečné finále Velkého bratra. Nakonec je o týden později.

Český slavík jistě bude i za rok. Má ale ještě nějaký smysl?


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil