Pavelka a Pekhart se vracejí do fotbalové reprezentace

3. listopad 2020  Redakce   Show  939 zobrazení  436 slov

Česká fotbalová reprezentace sehraje od 11. do 18. listopadu tři zápasy. V nominaci pro utkání v Lipsku a dva duely v Plzni figurují i záložník David Pavelka a útočník Tomáš Pekhart, kteří se vracejí do národního týmu po určité době.

Fotbalový stadion v Plzni.Foto MediaShow.czFotbalový stadion v Plzni.Foto MediaShow.cz

Návratu do české fotbalové reprezentace se mohou dočkat záložník David Pavelka a útočník Tomáš Pekhart. Figurují v šestadvacetičlenné nominaci národního týmu pro listopadové zápasy v Lipsku proti Německu a v Plzni proti Izraeli a Slovensku.

Reklama

David Pavelka se v první polovině října stal posilou pražské Sparty, kam přišel z turecké Kasimpasy Istanbul. Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý ho zná už předešlého společného působení ve Slovanu Liberec.

Pavelka byl libereckou oporou v Evropské lize, na srazy národního týmu cestoval i při svém angažmá v Turecku. Naposledy hrál za reprezentaci loni v červnu. Na mezinárodní scéně se ale objevil znovu hned po příchodu do Sparty při nedávných zápasech proti Lille a na hřišti AC Milán.

„Davida Pavelku máme na očích ve Spartě, kam rychle zapadl. Byť se nehrála už skoro měsíc česká liga, má praxi z evropských pohárů. Jsme rádi, že překonal zdravotní problémy. Díky svým kvalitám patří do narodního týmu,“ uvedl trenér Šilhavý pro média v rámci nominační tiskové konference.

Útočník Tomáš Pekhart nastupoval v Česku za pražskou Slavii, Jablonec i pražskou Spartu. Prošel také řadou evropských klubů a od února je hvězdou polské Legie Varšava. Dokonce s osmi góly vede v této sezoně tabulku střelců polské ligy.

Šilhavému neunikla Pekhartova skvělá forma. „V poslední době jej provází velká produktivita. Má potřebné zkušenosti z mezinárodního fotbalu. O zařazení do nominace rozhodly jeho výkony. V reprezentaci dlouho nebyl, proto ho chceme vyzkoušet, abychom mohli posoudit, jak fotbalově vypadá,“ poznamenal trenér národního týmu.

Pro Pekharta se jedná o návrat do reprezentace po sedmi letech. Startoval i na mistrovství Evropy v roce 2012 v Polsku. Zasáhl do tří zápasů, když dvakrát střídal v útoku Milana Baroše a ve čtvrtfinále proti Portugalsku šel na hřiště v závěru místo Tomáše Hübschmana.

Zápas Německo-Česká republika se hraje 11. listopadu v Lipsku, 14. listopadu nastoupí česká reprezentace v Plzni proti Izraeli a 18. listopadu tamtéž zakončí druhý ročník Ligy národů proti Slovensku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x