Poprask v Německu. Děti ve videu rádia WDR 2 zpívaly, že babička je ekočuně

30. prosinec 2019  Redakce   Show  1913 zobrazení  291 slov

Mělo to být údajně satirické video, na kterém děti v rozhlasovém studiu zpívají v Německu známou dětskou písničku, avšak s pozměněným textem. Ten šokoval mnohé posluchače a diváky - a ze sociálních sítí se téma dostalo do celoněmeckého veřejného prostoru.

Reprofoto videa studia WDR2, ve kterém zpívaly děti kontrověrzní písničku. Foto: www.wdr.deReprofoto videa studia WDR2, ve kterém zpívaly děti kontrověrzní písničku. Foto: www.wdr.de

Meine Oma fährt im Hühnerstall Motorrad. Tak zní originální název písničky v českém překladu: Moje babička jezdí v kurníku na motorce.

Reklama

V online videozáznamu rozhlasové stanice WDR 2 zpívalo asi 30 dívek ve studiu mimo jiné tento text: "Moje babička jezdí v kurníku v SUV. To je tisíc litrů super každý měsíc. Moje babička je staré ekologické prasátko." Také téma levného slevového masa a okružní plavby velkých lodí jsou v textu prý satirické písně.

Podle WDR 2 videem chtěli editoři "využít satiru k řešení generačního konfliktu, který vzniká." Místo toho ale spíše video způsobilo "poprask".

Satirista Jan Böhmermann také uvedl: "Každý, kdo každý den peče levné slevové maso, je ekologickým prasetem." Předseda vlády Severního Porýní - Vestfálska Armin Laschet kritizoval, že WDR překročila hranice stylu a úcty ke starším lidem, uvedl na Twitteru. "Instrumentalizace mladých proti starým není přijatelná."

WDR intendant Tom Buhrow popsal píseň jako chybu a omluvil se.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x