Pozdvižení nejen v Kanadě. Televize vystřihla scénu s Donaldem Trumpem ve filmu Sám doma 2

27. prosinec 2019  Redakce   Show  1375 zobrazení  198 slov

Americký prezident Donald Trump si krátce zahrál ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku z roku 1992. Avšak při letošním uvedení filmu o Vánocích na kanadské televizní stanici CBC jeho scéna zmizela.

Scéna s Donaldem Trumpem ve filmu Sám doma 2. Reprofoto: YouTube.com/Inside EditionScéna s Donaldem Trumpem ve filmu Sám doma 2. Reprofoto: YouTube.com/Inside Edition

Televize tím vzbudila vzrušené diskuse ve světových médiích poté, co na to upozornil například britský deník The Guardian.

Reklama

CBC vystřihla deset sekund filmu. Ve scéně byl Donald Trump, který krátce promluvil s malým Kevinem, když se s ním střetl v přízemí jeho skutečného mrakodrapu v New Yorku. Televize to posléze komentovala slovy, že potřebovala ušetřit stopáž pro reklamní blok.

Její krok ale nenechal chladným celou řadu zahraničních médií i známých osobností, kteří jej komentovali.

Přidal se k nim i na Twitteru syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. Ten si nebral servítky a krok CBC označil za ubohost.

Naopak mluvčí televize CBC Chuck Thompson ke kauze sdělil, že televize tyto zásahy provedla již v roce 2014, kdy Donald Trump ještě na prezidenta ani nekandidoval. Zmizelo tak údajně celých osm minut snímku, které nebyly pro děj důležité.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x