Prima sází na živé vstupy a jiný styl informování. Velké zprávy testuje o prázdninách

17. červenec 2018  Redakce   Show  2723 zobrazení  269 slov

Hlavní zpravodajská relace na Primě změnila stopáž, styl i název. Velké zprávy začínají nadále pět minut před sedmou a zahrnují v sobě i krimi reportáže. Navíc těžištěm jsou živé vstupy i z regionů.

Znělka Velké zprávy. Reprofoto: FTV PrimaZnělka Velké zprávy. Reprofoto: FTV Prima

"Velké zprávy nabízí divákům prostřednictvím živých vstupů reportérů z regionů dění v Česku v přímém přenosu. Redakce Krimi zpráv spojila síly s redakcí domácího zpravodajství, větší prostor dostanou také témata ze zahraničí," vysvětlila změny Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky televize Prima.

Reklama

Nově místo klasických reportáží Prima sází právě na živé vstupy z míst.

"V reálném čase živě pokryjeme zásadní dění v celé České republice. Divákům nabídneme ještě více zpráv z domova i ze světa a nebojíme se žádných témat,“ pokračovala Jitka Obzinová.

Na přípravě Velkých zpráv se podílí podle televize téměř 70 reportérů.

Podle Jitky Obzinové dnešní divák chce informaci dostat pokud možno hned.

"Živé vstupy jsou skvělou příležitostí, jak zprávu podat rychle, přehledně a jasně. Více živých vstupů, nejnovější informace, aktuální vývoj. Nová podoba, nová zjištění, nové souvislosti, to zásadní a živě z celé České republiky. Jsme tam, kde jsou naši diváci, sázíme na sílu regionů a věříme, že nové Velké Zprávy pro ně budou skvělým zdrojem o dění u nich doma i ve světě,“ dodala Jitka Obzinová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x