Rodinná pouta

24. listopad 2005  Redakce MS   Show  1457 zobrazení  589 slov

Rodinná pouta, první mýdlová česká opera, si získala srdce mnoha diváků. I těch, o kterých by to málokdo čekal. Kdo by nechtěl sledovat ladně se vyvíjející vztah přímo andělského páru – Adama a Evy?

Logo Rodinná poutaLogo Rodinná pouta

Zvláště, když v lásce stála nejen Adamova expřítelkyně Simona, ale i finančně rozdílné životy rodin obou hlavních hrdinů. Aby to bylo pořádné drama, muselo se to všechno zhusta zamotat.

Reklama

A možná i v tom tkví úspěch nekonečného seriálu z produkce TV Prima.

Prima po několikrát odkládaném konci první série - ukončené svatbou koho jiného než Adama a Evy - ihned v červnu navázala další díly. Diváci si to přáli a inzerenti také. Směšné ale bylo, že to všechno, co se minulý čtvrtek stalo, je už následující úterý rok za námi.

Tudíž vztahy, ve kterých se mohl orientovat pouze pravidelný divák, se ještě více zamotaly a jelikož se velká část herců nahradila novými tvářemi, bylo téměř nemožné se po prvním dílu přestat koukat. Chceme přece vědět kdo s kým co a hlavně proč?!

Jenže nastal „menší“ problém. Tomáš Krejčíř se záhadným způsobem dostal na Novu a těžko by mohl figurovat v primáckém seriálu a tak vztah Evy s Adamem být řešen už nemohl.

Prostor tak dostal nový pár - Marie a Jan. Ti prožívají skoro to samé.

Samozřejmě je to navázáno na první sérii se vším všudy. Tedy upřesním. Jan je Evin bratr, se kterým v dobu, kdy nevěděla kdo to je, skoro chodila. Marie je z chudé rodiny, Jan z bohaté, do jejich vztahu se zaplete Mariin bývalý...

A je to tu znovu. Stejné nervy, stejné zvraty… Že by kvůli tomu měla Rodinná pouta menší sledovanost než konkurenční novácká Ordinace v růžové zahradě?

I v tom je podle mě zádrhel. Ale pokud se koukneme na dva díly z každého seriálu, zjistíme, že i když si to někdo nechce přiznat, tak rozdíl mezi nimi je obrovský!

Už jenom v obraze. Ordinace v růžové zahradě: Tady je obraz moderní a tím i živější a barevnější, zatímco Rodinná pouta mají všechno tmavé, vypadá to ne tolik dokonalé.

Výběr postav je rovněž klíčový. Nova vsadila na mladší herce s mladšími problémy a hlavně na menší počet. Díky tomu se v tom zorientujeme brzy a neříkáme si: A kdo je proboha tamhleten?

I když hlavní příběh je také pořádně zamotaný. Kamila má syna a manžela, se kterým se chce rozvést kvůli jeho milence, on ovšem není otec jejího syna, ten se v příběhu objeví a dožaduje se práva na dítě. Kamila se shodou záhadných náhod dá dohromady s doktorem Michalem Šebkem, se kterým se nejdřív nesnese, ale láska dělá divy…

A v seriálech tohoto typu jsou ty divy někdy až nemyslitelné! A jaký je závěr? Herci zažívají problémy všedního života a už proto to vždy bude sledované, přestože se tyto seriály mohou zdát kýčovité.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil