Rok 2020 s českými filmy. Zátopek, 3Bobule či Šarlatán

30. prosinec 2019  Redakce   Show  1957 zobrazení  519 slov

Událostí roku 2020 mezi premiérovými českými filmy má být snímek režiséra Davida Ondříčka. Film Zátopek bude uveden na plátna kin 13. srpna 2020.

Logo film. Zdroj: Pixabay.comLogo film. Zdroj: Pixabay.com

V roce 2016 vznikl dokument Zátopek, o čtyři roky později je tu hraný film. Režisér David Onříček nejprve s Janem P. Muchowem psali scénář, avšak se dostali do "slepé uličky". Nakonec se psaní ujala Alice Nellis.

Reklama

Hlavní roli manželů Zátopkových hrají Martha Issová a Václav Neužil. Děj filmu je především o sportovních úspěších manželské atletické dvojice, avšak nechybí ani soukromý vztah.

Dalším filmem je třetí pokračování filmu z vinařské Moravy - 3Bobule. Na plátnech kin se poprvé objeví 12. března 2020.

V hlavních rolích je Tereza Ramba Voříšková a Kryštof Hádek.

Očekávaným filmem je i Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Film polské režisérky Agnieszky Hollandové je inspirovaný českým léčitelem.

Předobrazem filmového bylinkáře, který zasvětil svůj život péči o nemocné, je Jan Mikolášek. Ve své době (žil v letech 1887 až 1973) byl známým léčitelem a znalcem bylin. Jeho pomoc vyhledala i řada osobností, například herečka Olga Scheinpflugová, výtvarník Max Švabinský nebo prezident Antonín Zápotocký, jehož prý zachránil před amputací. Po prezidentově smrti byl ale souzen ve vykonstruovaném procesu.

Premiéra filmu je 20. února 2020.

Do kin zamíří i další české filmy. Hned začátkem ledna je to pohádka Zakleté pírko režiséra Zdeňka Trošky (2. ledna 2020).

Můj příběh je romantický film s Vlastinou Svátkovou a Sašou Rašilovem (9. ledna 2020).

Krimi komedie Případ mrtvého nebožtíka s Davidem Novotným, Martinem Pechlátem, Hanou Vágnerovou a Lukášem Příkazkým jde do kin 16. ledna 2020.

Syn skladatele Petr Klein Svoboda natočil dokument o svém otci. Film Karel Svoboda: Šťastná léta má premiéru rovněž 16. ledna 2020.

Eliška Balzerová a Tatiana Dyková se opět sešly v jednom filmu. Snímek Příliš osobní známost jde do kin 23. ledna 2020.

Film Modelář s Kryštofem Hádkem, Veronikou Khek Kubařovou a Jiřím Mádlem bude uveden 6. února 2020.

Jiří Langmajer a Ivana Chýlková s Lucií Žáčkovou hrají ve filmu Chlap na střídačku. Premiéra snímku je stanovena na 13. února 2020.

8. března 2020 bude v kinech uveden dokument režiséra Víta Klusáka V síti. O měsíc jde do kin film s Reginou Rázlovou a Jaroslavem Pleslem, a to drama Žáby bez jazyka.

Komedie Štěstí je krásná věc má premiéru 23. dubna 2020; hrají Petra Hřebíčková, Jan Dolanský nebo Karel Zima.

Do českých kin přijdou i blockbustery 2020.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x