Šest bodů? Můžeme být spokojeni, míní Trpišovský

6. listopad 2020  Redakce   Show  731 zobrazení  457 slov

Dvě vítězství mají na svém kontě fotbalisté pražské Slavie v dosavadním průběhu základní skupiny Evropské ligy. Po třech odehraných kolech může být trenér Jindřích Trpišovský spokojen.

Fotbalový stadion Slavie Praha. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion Slavie Praha. Foto: MediaShow.cz

Šest bodů získali fotbalisté pražské Slavie v první polovině bojů v základní skupině Evropské ligy. Po prohře na hřišti izraelského klubu Beer Ševa (1:3) porazili na domácím stadionu německý Leverkusen (1:0) i francouzské Nice (3:2). Trenér Jindřich Trpišovský může být s dosavadním účinkováním týmu spokojen, byť ho úvodní prohra stále mrzí.

Reklama

„Když to vezmu postupně, tak v Izraeli jsme ztratili s papírově nejslabším soupeřem. A zaváhání v závěru zápasu nás stálo tři body. Nebýt toho, mohli jsme mít teď teoreticky i tři vítězství, jenže kdoví, jak by se to po případném úspěchu v prvním kole dál vyvíjelo,“ uvažoval kouč v těchto intencích na klubovém webu.

„Vážím si faktu, že jsme pak zdolali přední týmy špičkových evropských soutěží. Leverkusen stavím hodně vysoko. Výkony gradují a určitě nám minulé dva zápasy pomohly ohledně připravenosti týmu a zapracování nových hráčů. Kluci se zlepšují a cením si i herního projevu,“ líčil Trpišovský.

Dva góly vstřelil útočník Jan Kuchta, který přišel do Slavie v srpnu z Liberce. „Na hřišti pracuje dobře tělem, svým pohybem dělal stoperům soupeře problémy. Jeho zapojení do sestavy bylo i otázkou kondice, kterou  dohání. Je to bojovník, a když má den, tak je i fotbalový, co se týče přínosu pro tým nejen v koncovce, ale i v poli,“ uvedl trenér na adresu Kuchty.

Třetí branku přidal Abdallah Sima. „Patří k těm, kteří se dostali do užšího kádru na poslední chvíli. Byl to pro něj křest ohněm. Věřili jsme, že uplatní svou pohyblivost.  Je to neúnavný hráč, který pendluje nahoru a dolů. Rychle se přitom zlepšuje a dobře vnímá herní prostory. Má parametry pro Slavii a potažmo i pro velký fotbal,“ charakterizoval ho Trpišovský.

Proti Nice chyběli ze zdravotních důvodů reprezentanti Kúdela, Bořil a Provod, kteří musí vynechat i nadcházející program národního týmu. Hrát nemohl ani Malinský, jenž na podzim taky už nastoupil za reprezentaci. K dispozici nebyl ani Stanciu, který se stal před pár dny otcem.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x