Slavia zdolala favorita. Potřebujeme velké zápasy, řekl trenér Trpišovský

30. říjen 2020  Redakce   Show  717 zobrazení  464 slov

V Evropské lize dosáhli dílčího úspěchu fotbalisté pražské Slavie. Zdolali přední tým německé bundesligy Leverkusen 1:0. Trenér Jindřich Trpišovský ocenil bojovnost svých svěřenců.

Fotbalový stadion Slavie Praha. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion Slavie Praha. Foto: MediaShow.cz

Fotbalisté pražské Slavie se dočkali na podzim prvního vítězství v rámci evropských pohárů.

Reklama

Zatímco v kvalifikaci o Ligu mistrů nestačili na dánský Midtjylland (0:0, 1:4) a v prvním kole základní skupiny Evropské ligy na izraelský Hapoel Beer Ševa (1:3), ve druhém dějství zdolali německý Leverkusen 1:0.

Trenér Jindřich Trpišovský si cenil skalpu předního celku bundesligy hned z několika důvodů.

„Potřebujeme tyto velké zápasy, aby se hráči učili. Ubojované vítězství v utkání, kde se nám třeba tolik nedaří, jsou velkou zkušeností. Máme hráče, kteří proti Leverkusenu debutovali v základu v Evropě, a další, co teprve sbírají první starty v těžkých utkáních, kde jde o všechno. Zápas jako tento by nám pro sebevědomí mohl pomoci," uvedl kouč v těchto intencích na videokonferenci.

„Do vyloučení hostujícího hráče probíhal zápas tak, jak jsme se připravovali. Po vyloučení se role úplně otočily, potřebovali jsme útočit a dát gól. Zkomplikovali jsme si to tím, že jsme nedali penaltu. Naštěstí díky Olayinkovi jsme zápas strhli na svoji stranu. Zvládli jsme ho se štěstím," rozebíral Trpišovský.

Kouč českého mistra vyzdvihl výkon střelce vítězného gólu Petera Olayinky. „Pro mě je jednoznačně hrdina zápasu, musím mu hrozně moc poděkovat. Byl po covidu, nebyl stoprocentně připravený. Po nemoci se necítil na to, že by mohl nastoupit v základní sestavě, šel nám do zápasu pomoci," hodnotil Trpišovský.

„Za cenu vlastního zranění dal Olayinka gól, při kterém si zlomil nos. A když byl Lukáš Masopust v křečích a nemohl hrát, ještě musel dohrávat na pozici pravého obránce, protože nikoho jiného nemáme," pěl trenér chválu na nigerijského hráče v týmu Slavie.

„Přesně ukázal mentalitu, která nám strašně chybí po odchodu některých hráčů, jako jsou Coufal, Souček, Škoda nebo Deli. Tihle hráči se obětovali pro tým a chtěli mu za každou cenu pomoci. To nám v současné době v některých fázích chybí a Peter dnes přesně ukázal to, co nás vždy zdobilo," poznamenal ještě Trpišovský.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x