Splnili jsme vše, co jsme měli, říká trenér Jaroslav Šilhavý o reprezentaci

19. listopad 2020  Redakce   Show  800 zobrazení  325 slov

Fotbalový trenér Jaroslav Šilhavý má společně se svými svěřenci z českého reprezentačního áčka za sebou těžké, ale nakonec po sportovní stránce úspěšné období.

Fotbalový stadion v Plzni. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion v Plzni. Foto: MediaShow.cz

A to zrovna ve dnech, kdy Šilhavý u národního týmu zakončil druhý rok svého působení.

Reklama

„Když jsme před dvěma lety nastupovali, dostali jsme za úkol zachránit předešlou Ligu národů, což se podařilo. Další úkol byl postup na mistrovství Evropy, což jsme taky dokázali. Další pak pokusit se o postup ze skupiny B a to se nám rovněž podařilo. Splnili jsme vše, co jsme měli, “ konstatoval zkušený kouč  při on-line tiskové konferenci po zápase Česko-Slovensko v Plzni (2:0) v Lize národů.

„Myslím, že to hovoří za vše. I způsob hry, kterým se prezentujeme, celkem zapadá do moderního fotbalu. Dost zápasů se i muselo líbit divákům a věřím, že to budeme ještě někam posouvat, " uvažoval trenér při hodnocení pro média.

Nutno podotknout, že kvůli dlouhé koronavirové pauze se letos hrály reprezentační zápasy jen na podzim. Český tým postihly problémy s covidem-19 při všech třech srazech.

V září dokonce muselo původní mužstvo po vítězství 3:1 na Slovensku do karantény a následný duel se Skotskem odehrál narychlo složený nový výběr. V říjnu zase během srazu postupně kvůli koronaviru vypadlo celkem sedm hráčů a Šilhavý.

„To, co jsme prožívali tenhle podzim, bylo neskutečné. I po všech těch peripetiích, které jsme absolvovali každý sraz, jsme dosáhli na postup. Všichni, kdo se na tom podíleli, zaslouží velký dík. Samozřejmě hráči, realizační tým i organizační pracovníci, kteří řešili různé problémy vzniklé s pandemií, " podotkl reprezentační kouč.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x