Všichni vinni? Urážka, říká šéf fotbalových Teplic o Malíkovi

20. říjen 2020  Redakce   Show  1992 zobrazení  1254 slov

Fotbalový skandál. K současné situaci v českém fotbale se vyjádřil předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer, který reaguje i na projev dosavadního předsedy FAČR Martina Malíka.

Pavel Šedlbauer. Foto: MediaShow.czPavel Šedlbauer. Foto: MediaShow.cz

Fotbalový klub Teplice přinesl na svých internetových stránkách vyjádření předsedy představenstva Pavla Šedlbauera k situaci v českém fotbale. Stanovisko šéfa severočeského klubu hned publikovala média.

Reklama

Pavel Šedlbauer se pozastavuje nad některými výroky předsedy FAČR Martina Malíka při pondělním projevu v rámci videokonference.

„V posledních dnech jsme všichni zaznamenali nesmírně vážnou situaci, ve které se český fotbal nachází. Dnes již bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr se momentálně nachází ve vazební věznici a je podezřelý z praktik, které by neměly nikdy být s českým fotbalem vůbec spojovány. K celé problematice a k tomu, co by mělo nyní následovat, jsem se vyjádřil již v několika rozhovorem pro média, ale musím se také zastavit u vyjádření předsedy FAČR pana Martina Malíka,“ uvedl Šedlbauer.
Malík ve svém dlouhém projevu přednesl také tuto pasáž: „My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni...."
Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni!, uvádí Šedlbauer v prohlášení na webu.
„Další vyjádření, nad kterým se musím pozastavit, je jedna z odpovědí, která z úst předsedy asociace zazněla po samotném projevu. Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 % času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla.
Na základě vzniklé situace, kterou můžeme takřka v přímém přenosu sledovat od pátečního poledne, ale i na základě  vyjádření předsedy FAČR, vyzývám tímto Výkonný výbor k rezignaci na své funkce, protože každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace.
Věřím, že se ke mně v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako náš klub na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný.

"V posledních dnech jsme všichni zaznamenali nesmírně vážnou situaci, ve které se český fotbal nachází. Dnes již bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr se momentálně nachází ve vazební věznici a je podezřelý z praktik, které by neměly nikdy být s českým fotbalem vůbec spojovány. K celé problematice a k tomu, co by mělo nyní následovat, jsem se vyjádřil již v několika rozhovorem pro média, ale musím se také zastavit u vyjádření předsedy FAČR pana Martina Malíka,“ uvádí Pavel Šedlbauer.

Martin Malík ve svém dlouhém projevu přednesl také tuto pasáž: "My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni...."

"Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni!" uvádí Šedlbauer v prohlášení na webu.

"Další vyjádření, nad kterým se musím pozastavit, je jedna z odpovědí, která z úst předsedy asociace zazněla po samotném projevu. Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 % času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla."

"Na základě vzniklé situace, kterou můžeme takřka v přímém přenosu sledovat od pátečního poledne, ale i na základě  vyjádření předsedy FAČR, vyzývám tímto Výkonný výbor k rezignaci na své funkce, protože každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace."

"Věřím, že se ke mně v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako náš klub na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný," dodává Pavel Šedlbauer.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x