David Matásek přijal další profesní výzvu. Nadchl i Michaela Kocába mladšího

15. březen 2023  Redakce   Společnost  618 zobrazení  324 slov

Jako profesní výzvu přijal David Matásek namluvení komentářů k osvětové kampani prevence určené střední a starší generaci. Kampaň nemocnice ze Žižkova, kde herec bydlí, se snaží informovat o nutnosti dbát o své zdraví.

David Matásek a Michael Kocáb ml. jako zvukař při natáčení. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovDavid Matásek a Michael Kocáb ml. jako zvukař při natáčení. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Komentáře prošpikované odbornými termíny z lékařského prostředí namlouval v nahrávacím studiu v samém centru historické Prahy. Zvukařské práce se ujal ve vlastním studiu Michael Kocáb mladší. Podílel se na aranžích filmu Pražský výběr: Symphony Bizarre svého otce.

Reklama

Ovšem velkou profesní výzvu zažil Michael Kocáb mladší nyní s Davidem Matáskem, kterého ve videospotech pro Nemocnici sv. Kříže Žižkov režíroval Tomáš Bláha.

Společně připravili krátké osvětové videospoty pro Nemocnici sv. Kříže Žižkov podle scénářů a autora textů Radka Pešouta.

Ten si na Davida Matáska přichystal náročný úkol, kterého se ale herec zhostil jako velký profesionál.

Odborné texty lektorované přímo lékaři z plicní, kardiologické či hepato-gastroentorologické ambulance byly psány přímo pro herce Národního divadla, který vedle hraní se věnuje i mluvenému slovu. V posledních letech se podílí na čtení pro audioknihy.

Do čtyřiceti sekund bylo nutné vměstnat sdělení, které bylo vysoce odborné, přitom jeho úkolem je veřejnosti připomenout, že preventivní vyšetření by se mělo stát součástí běžného života.

Michael Kocáb mladší ocenil profesionalitu a zkušenosti Davida Matáska. Několik spotů stihli nahrát asi během jedné hodiny. Bylo to na pomezí reklamy a dokumentu.

SOUVISEJÍCÍ: David Matásek: S Poldou se i na Žižkově důstojně rozloučíme

Video: David Matásek a spot pro nemocnici


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x