Karlovy Vary jsou plné filmů a hvězd

30. červen 2022  Redakce   Společnost  1180 zobrazení  465 slov

Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary nabízí po slavnostním ceremoniálu do 9. července 130 hraných filmů ve 12 kinosálech. O významné akci podrobně informuje web Karlovarského kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Karlových Varů, hotel Thermal. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů, hotel Thermal. Foto MEDIASHOW

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá herec, dramatik, scenárista a režisér Boleslav Polívka. V jedné z festivalových poct se bude vzpomínat na někdejší dlouholetou uměleckou ředitelku MFF Karlovy Vary, nedávno zesnulou Evu Zaoralovou. Festival zakončí film Tři tisíce let touhy režiséra George Millera.

Reklama

Mezi zahraničními hosty jsou známá jména filmového plátna. Ceny si převezmou herci Benicio Del Toro a Geoffrey Rush. Kromě nich do Karlových Varů zavítá i herec, scénárista a režisér Liev Schreiber, který se na festival vrací po osmnácti letech.

Součástí festivalu se jako vždy stane atraktivní doprovodný program.

Novou festivalovou aktivitou je v letošním roce pilotní ročník projektu KVIFF Talents. Celoroční program měl za cíl nacházet talentované tvůrce a podporovat vznik kreativních audiovizuálních projektů s vysokou mírou originality a mezinárodní ambicí.

V rámci programu budou vybraným tvůrcům poskytnuty finanční prostředky na vývoj, mentoring od odborníků i možnost prezentovat na festivalu projekt potenciálním producentům, partnerům a investorům.

V pauzách mezi filmy by si zájemci rozhodně neměli nechat ujít výstavu Studia Najbrt PLAY IT AGAIN! v karlovarské Galerii umění. Výstava představí 28 let trvající spolupráci s festivalem. Výběr z mnoha podob jednotlivých ročníků bude představen především plakáty, tiskovinami ale i mnoha dalšími předměty, které každoročně pro festival vznikají.

Návštěvníci se budou moci kochat pracemi Aleše Najbrta, Zuzany Lednické, Marka Pistory, Jakuba Spurného a dalších designérů.Mezi hlavní partnery Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary patří tradičně Karlovarský kraj.

„Festival dlouhá léta řadíme k nejvýznamnějším kulturním událostem v našem regionu, proto je Karlovarský kraj jeho hrdým partnerem a podporovatelem. Ráda bych všechny, kteří na festival přijedou, pozvala, aby kromě krajského města a do kin zamířili například do dalších lázeňských měst zapsaných na seznam UNESCO i jiných krásných míst našeho regionu," uvedla krajská radní Olga Haláková  na tiskové konferenci k MFF Karlovy Vary.

Veškeré informace o festivalovém dění a o detailech programu najdou zájemci na festivalovém webu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x