Na jihu Čech vzniká kriminálka Místo zločinu České Budějovice

24. listopad 2021  Redakce   Společnost  4349 zobrazení  291 slov

V Jihočeském kraji probíhá natáčení třináctidílného seriálu České televize pod názvem Místo zločinu České Budějovice. Filmový štáb se na jihu Čech bude pohybovat do léta 2022.

Místo zločinu České Budějovice, zdroj: ČTMísto zločinu České Budějovice, zdroj: ČT

Natáčení v okolí Českých Budějovic probíhá od října. Tvůrci kriminálky chtějí zachytit různá roční období - od podzimu, přes zimu, jaro i léto.

Reklama

"Přesto, že má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak, naší snahou je strávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem," říká kreativní producent ČT Jan Lekeš. "Malebnost a klid jihočeské krajiny je postavena do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným."

Producent Martin Froyda jej doplňuje: "Natáčíme po celém kraji. Začali jsme na Šumavě, ale byli jsme i v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích nebo na Lipně. Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, ale nejsou všechny z této lokality. Zjistili jsme, že jižní Čechy jsou z kriminalistického hlediska klidnější.“

Seriál Místo zločinu České Budějovice navazuje na předešlé seriály Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava.

Policejní tým vyšetřující jednotlivé případy tvoří David Novotný, Judit Bárdos, Leoš Noha, Filip Březina. A Pavla Beretová, která se objevila v předešlé kriminálce Místo zločinu Ostrava a v posledním díle oznámila, že se přemisťuje právě do Českých Budějovic.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.26 hvězdiček / Hodnoceno: 76x