Operní pěvkyně Dagmar Pecková převzala další ocenění

23. srpen 2021  Redakce   Společnost  1355 zobrazení  276 slov

V rámci festivalu Zlatá Pecka převzala z rukou hejtmana Martina Netolického Cenu Za zásluhy o Pardubický kraj známá operní pěvkyně Dagmar Pecková.

Předání ocenění. Foto Pardubický krajPředání ocenění. Foto Pardubický kraj

Uznávaná umělkyně je kromě celé řady ocenění držitelkou Ceny Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci Národního divadla. Díky svému pěveckému umu vystupovala na těch nejznámějších světových scénách včetně londýnské Královské opery Covent Garden či newyorské Carnegie Hall. V dubnu letošního roku oslavila 60. narozeniny.

Reklama

„Dagmar Pecková patří bez větších pochyb mezi nejznámější české operní pěvkyně. Díky svým pěveckých schopnostem a nezaměnitelnému charisma a energii se dokázala prosadit na těch největších světových scénách a festivalech, kde šířila dobré jméno české hudby. I přes všechny úspěchy zůstává hrdou rodačkou našeho kraje a svému regionu se usilovně věnuje nejen v rámci festivalu Zlatá Pecka,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„O ocenění Dagmar Peckové nejvyšším krajským vyznamenáním, tedy Cenou Za zásluhy o Pardubický kraj nebylo žádného sporu. Jsem rád, že náš společný návrh s krajským zastupitelem a bývalým starostou Chrudimi Petrem Řezníčkem přijalo krajské zastupitelstvo také jako opožděný dárek k životnímu jubileu Dagmar Peckové. Pevně věřím, že bude i nadále aktivní nejen na hudební scéně, ale část svého talentu a pracovního nasazení bude předávat také svým následovníkům,“ dodal hejtman Netolický.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x