Petra Kvitová ukončila sezonu a v Ostravě bude chybět

16. říjen 2020  Redakce   Společnost  2420 zobrazení  326 slov

V polovině října 2020 ukončila sezonu tenistka Petra Kvitová, semifinalistka nedávného grandslamového turnaje Roland Garros v Paříži.

Aréna v Ostravě. Foto: MediaShow.czAréna v Ostravě. Foto: MediaShow.cz

Petra Kvitová předčasně ukončila sezonu. V polovině října se rozhodla, že letos už hrát nebude.

Reklama

"Mé tělo není ready na to být v plném zápřahu a hrát na tvrdém povrchu. Nejde o jednotlivé zranění, ale o obecné vyčerpání těla. Je to o tom, abych se nezranila více," říká semifinalistka Roland Garros ve videorozhovoru s médii.

Důvodem ukončení sezony je náročný program posledních týdnů. Momentálně figuruje Petra Kvitová na osmé příčce světového žebříčku.

Měla být hvězdou a hlavním tahákem tenisového turnaje WTA v Ostravě, který se má hrát od 19. října 2020. Petra Kvitová se ale ve vítkovické hale nepředstaví.

"Na Ostravu mám z fedcupových bitev krásné vzpomínky a mrzí mě, že si tam letos nezahraji. Je jasné, že mi je Ostrava blízká, ale nebudou diváci a nevím, jestli by to tělo vydrželo. Je mi to líto, ale musím dbát na moje zdraví, to je nejdůležitější,“ uvádí pro média Petra Kvitová.

A její vyjádření o neúčasti na turnaji se hned dostalo mezi veřejnost a sportovní příznivce.

V letošním roce, ovlivněném koronavirem, zaznamenala Kvitová na okruhu WTA 20 výher a šest porážek. Finále si zahrála v Dauhá a účastí v semifinále na pařížské antuce si vyrovnala maximum z roku 2012.

Semifinále si zahrála i na úvod roku také v Brisbane a na Australian Open pak postoupila do čtvrtfinále. Během koronavirové pauzy vyhrála na pražské Spartě domácí turnaj O pohár prezidenta ČTS.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x